Нові обличчя української енергетики

Юлія Григораш – розумна, активна та цілеспрямована студентка Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, яка з впевненістю і посмішкою на обличчі крок за кроком будує своє успішне майбутнє!

2У 2020 році Юлія вирішила опанувати спеціальність «Інженерія відновлюваної енергетики» в нашому університеті. Ця освітня програма в ІФНТУНГ впроваджується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ), аби задовольнити дедалі більший попит на спеціалістів у цій галузі в Україні та сприяти розвитку цього напряму енергетики.

Коли Юля дізналась про освітню програму «Інженерія відновлюваної енергетики», то одразу зрозуміла, що це саме та сфера, в якій вона бачить себе фахівцем. Зараз студентка твердо вірить у своє успішне професійне майбутнє, бо бачить перспективу: «У результаті стрімкого розвитку відновлюваних джерел енергії з’являються нові професії, які перебувають на стику енергетики та інших галузей економіки. Завдяки цьому мій вибір стає ще більш перспективним. Бакалаврат з інженерії відновлюваної енергетики – це нова програма. Вона відповідає сучасним вимогам ринку відновлюваної енергії. За цією програмою студенти навчаються у лабораторіях, які отримали сучасне навчальне приладдя від USAID – у тому числі комп'ютери та програмне забезпечення, яке дозволяє з легкістю отримати основні знання про виробництво електроенергії на об'єктах відновлюваної енергетики, про управління системами виробництва і постачання електрики, проектування енергетичних підприємств і ще багато іншого».

1Перший рік навчання для Юлії був пов'язаний з багатьма викликами, але й приніс чимало досягнень. Серед студентів, які навчалися за програмою, вона була єдиною дівчиною, але за результатами року мала найкращу успішність. Юлія також долучилася до проекту Британської ради Creative Spark, взяла участь в онлайн-марафоні «Молода енергія» та прослухала лекції викладачів провідних університетів Словаччини, Румунії та Угорщини. 

Незважаючи на те, що студентка лише починає свій професійний шлях, у неї вже є досягнення, якими можна пишатися: організація власних освітніх заходів для учнів франківської гімназії, здобуття статусу амбасадорки енергетичної сфери та навіть виступи на місцевому телебаченні.

Через кілька років Юлія бачить себе менеджеркою з енергоефективності, яка впроваджує в Україні комплексні рішення щодо енергозбереження й адаптує для наших потреб найкращі світові практики. Проте вона не збирається полишати просвітницьку діяльність, адже підготовка наступних поколінь спеціалістів — запорука сталого розвитку країни!

Більше інформації