«Навчання грамотності використання даних у контексті машинного перекладу» від проєкту DataLitMT

19 квітня 2023 року доц. кафедри філології та перекладу, канд. філол. наук Стахмич Ю. С. та студенти груп ФІЛм-22-1 і ФІЛм-22-2 взяли участь в онлайн семінарі «Навчання грамотності використання даних у контексті машинного перекладу» (Teaching Data Literacy in the Context of Machine Translation Literacy), організованого командою проєкту DataLitMT (Інститут перекладу та багатомовної комунікації (ITMK) Університету прикладних наук м. Кельн) спільно з Генеральним директоратом з питань перекладу Європейської комісії. Під час семінару було репрезентовано результати проєкту DataLitMT. Перша частина семінару була присвячена теоретичному окресленню теми грамотності використання даних у контексті машинного перекладу (МП), а саме: DG Translation&eTranslation, навчанню оцінювання МП за допомогою MATEO, складним вхідним даним для МП, теоретичному обґрунтуванню проєкту DataLitMT. Під час другої частини відбувалися практичні заняття під керівництвом координаторів проєкту. Зокрема спікери ознайомили присутніх зі специфікою збору та підготовки даних для навчання моделі системи МП, а також особливостями спеціальної автоматичної оцінки даних MП у процесі аналізу та постредагування МП. Таким чином, студенти-магістри змогли поглибити знання про дані та МП, які стануть їм у пригоді у подальшій професійній кар’єрі.

• «Навчання грамотності використання даних у контексті машинного перекладу»  від проєкту DataLitMT