Науково-практичний семінар «Майбутнє поруч – роботи FANUC!»

26 жовтня 2016 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) відбувся науково-практичний семінар «Майбутнє поруч – роботи FANUC!». Метою заходу було  ознайомити студентів інституту інженерної механіки та всіх бажаючих з технологіями та обладнанням компанії FANUC (Японія) – лідера світової робототехніки.

Семінар розпочався зі вступного слова директора навчально-наукового центру професійної підготовки і практики ІФНТУНГ, доцента кафедри комп’ютеризованого машинобудівного виробництва Анатолія Панчука, який представив присутнім організаторів та гостей заходу.

Родзинкою заходу була участь успішних підприємців Івано-Франківської області Руслана Радчука (м. Івано-Франківськ) та Івана Михавчука (м. Косів), які поділились своїм досвідом створення та розвитку власного бізнесу. Змістовною була і розповідь колишнього вихованця кафедри комп’ютеризованого машинобудівного виробництва Володимира Ткача. Сьогодні він провідний фахівець по роботі на верстатах з числовим програмним керуванням.

На заході панувала піднесена атмосфера, яка передалася усім присутнім, зокрема проректору з науково-педагогічної роботи Мандрику Олегу Миколайовичу. Його мудрі настанови майбутнім машинобудівникам гармонійно доповнили попередніх промовців.

Аудиторія була одностайною і зацікавленою, окрім студентів-механіків були студенти інституту інформаційних технологій (кафедра комп’ютерних технологій в системах управління та автоматики) та студенти коледжу електронних приладів.

Проте найцікавіша частина заходу почалася після загадкових слів ведучого Анатолія Панчука – «…у інституту інженерної механіки є безліч друзів, але ми б хотіли мати ще одного, він мовчазний і надійний і у нього сильна металева рука. Він – робот FANUC! У нас в гостях FANUC Україна!».

Естафету підхопив керівник відділу робототехніки ТОВ «FANUC Україна» Михайло Кінєбас, який виступив з цікавою презентацією можливостей сучасного обладнання компанії FANUC. В своїй доповіді керівник відділу робототехніки зробив екскурс в історію, розповів про заснування компанії та її основні напрямки діяльності.

Друга частина семінару була практичною. В демонстраційному залі всі учасники спостерігали за роботою робота FANUC. Точність рухів, широкий діапазон можливостей машини та цікава розповідь Михайла Кінєбаса викликали безліч запитань у молодих людей – майбутніх машинобудівників, на які він з задоволенням відповів, проте найдетальніше він зупинився на особливостях програмування робота та сферах його використання.

Обговорення побаченого непомітно перейшла в аналіз соціальних аспектів такого явища як автоматизація та роботизація виробничих процесів та їх наслідків для майбутніх поколінь українців.

Семінар закінчився десятками фото з роботом, а також можливістю для найбільш зацікавлених слухачів власноруч покерувати роботом з пульта керування.