Годиною-реквіємом «Нам пам'ять дивиться у вічі» відзначили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу сумну дату – річницю Голодоморів в Україні.
Факти трагедії, що розігралась у центрі Європи на початку ХХ століття й тривалий час замовчувалась, лише в 1990-х роках набули широкого розголосу й дали підстави стверджувати, що йшлося не про що інше, як про геноцид українського народу. Таке нищення національної пам’яті мало на меті формування світогляду майбутніх поколінь у тому річищі, якого йому надавала радянська пропаганда. Втім, як і створення певного іміджу СРСР на світовій арені: навіть нині цей геноцид визнають не всі країни, попри очевидні докази злочину, скоєного на державному рівні.
Але час ставить усе на свої місця. Й молоде покоління, що виросло в незалежній Україні, відновлює у своїх серцях пам’ять про закатованих голодом предків. Тому й студенти ІФНТУНГ сьогодні згадали їх по-своєму – так, з болем; так, з глибокою пошаною; але й з упевненістю, що подібне ніколи більше не повториться, бо вони – юне майбутнє нашої держави – цього не дозволять.
Студенти Інститутів гуманітарної підготовки та державного управління, нафтогазової інженерії, інформаційних технологій, економіки та менеджменту, Калуського коледжу права економіки та інформаційних технологій, зібрались онлайн під віртуальним дахом Центру культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ, щоб поговорити про події недавньої, по суті, минувшини (адже досі живі очевидці тієї трагедії). Разом із заступником проректора з виховної роботи, доцентом кафедри суспільних наук Наталією Карабінович вони перегорнули сторінки історії, що передувала Голодомору, а згодом пролягла чорною смугою смерті через найродючіші землі нашого краю, винищивши кілька поколінь українців.
Згадали також великого подвижника, якому багато завдячуємо відновленням пам’яті про штучний голод, історика Джеймса Мейса, і про впроваджену ним традицію запалення свічки пам’яті в четверту суботу листопада на спомин про загиблих. Ці люди – не просто жалобна статистика. Це – долі, які не розквітли любов’ю, життєвими звершеннями, дітьми. Це – втрачений потенціал великої країни.
аме їм присвятили свої виступи керівник гуртка ЦКіДС Любомира Яремійчук та студенти Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Юлія Коропецька (ІС-18-1), Христина Бариляк (ФІЛ-20-1), Соломія Косович (ФІЛ-21-1), Яна Фуфалько (ФІЛ-21-2); Інституту нафтогазової інженерії Іван Косюк (ГР-20-2), Артур Ярощук (ВК-21-1), Олександр Середюк (ВК-21-1), Захар Тимків (НІТ-21-1); Інституту інформаційних технологій Наталія Магас (ІП-20-3). До заходу долучились проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій Куровець і студенти інституту економіки та менеджменту (МН-19-1; МН-19-2; МНР-19-1; ОП-19-1; ПТ-19-1; ФН-20-1К), Інституту інформаційних технологій (ІП-21-1); Інституту гуманітарної підготовки та державного управління (ФІЛ-21-3;ФІЛ-18-1), а також Калуського коледжу права, економіки та інформаційних технологій (КІ-21-1).
Учасники години-реквієму разом переглянули уривки фільмів «Голодомор 1932-1933» й «Голод-33» за мотивами повісті «Жовтий князь» Василя Барки, слухали спогади очевидців, обговорювали книжки, присвячені цим моторошним сторінкам історії, зокрема йшлося про те, що Український інститут національної пам’яті в рамках інформаційної кампанії до 87-х роковин Голодомору підготував нову збірку історій свідків геноциду “Пам’ять роду” та випустив відеоролик, що закликає віднаходити в сімейних архівах свідчення про ті часи. А також про Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., що складається з 18 регіональних томів загальним обсягом понад 22 тисячі сторінок. До слова, список жертв, імена яких тут зібрано, не є вичерпним, бо робота зі встановлення масштабів Голодомору досі триває.
Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто прийняв мученицьку голодну смерть на землі, завжди знаній як житниця Європи.
ЦКІДС ІФНТУНГ висловлює подяку за співпрацю автору відеоряду онлайн-події, провідному інженеру ЦКІДС Олексію Морозову, а також заступниці директора Інституту економіки та менеджменту Уляні Андрусів, в/о завідувачки кафедри обліку та оподаткування Інституту економіки та менеджменту Софії Кафці, доцентам кафедри суспільних наук Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Наталії Петруні –Пілявській та кафедри філології та перекладу Зоряні Шкутяк Інституту гуманітарної підготовки та державного управління.