На екскурсію – за професією

Сьогодні  з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу знайомились учні Бурштинського ліцею № 3.

Вибір екскурсійної локації для ліцеїстів не випадковий. Адже Бурштин – це місто-енергетик на Прикарпатті, для якого ІФНТУНГ упродовж десятиліть готує висококваліфіковані кадри та співпрацює з енергетичними компаніями у місті в освітній та науковій площині.

Університет запросив на екскурсію учнів старших класів, щоб продемонструвати їм освітні та наукові потужності ІФНТУНГ, можливості розкритись та самовдосконалюватись, займатись спортом, заохотити тих, для кого техніка та комп’ютер сьогодні - гра та хобі, а завтра може стати омріяним фахом. Для багатьох - це можливість чіткого усвідомлення своїх професійних вподобань та амбіцій.

Тож гості у супроводі проректора з науково-педагогічної роботи Сергія ЗІКРАТОГО прогулялись корпусами, відвідали кафедру нафтогазових машин і обладнання та кафедру комп’ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки та робототехніки. Учні змогли побачити та оцінити  матеріально-технічну базу кафедр (верстат-гойдалку, роботів, створених студентами, й інші агрегати). Науковці, що спілкувались з ліцеїстами, акцентували, що в інженерній діяльності необхідно мати ґрунтовні знання, сучасне інженерне мислення на рівні технологій, зокрема комп’ютерних.

Поспілкувались ліцеїсти й з командою освітньої програми «Енергетичний менеджмент», яку вивчають в Інституті інформаційних технологій та вихованці якої зі студентської лави працюють у сфері енергетики.

Велике враження на учнів справили й інші локації. Скрізь, де вони побували, було чим захоплюватись: в Центрі інноваційного розвитку – co-working-зоною із сучасними засобами проєктування, 3D-сканером, 3D-принтерами, комп’ютерною технікою, виробничим обладнанням із числовим програмним керуванням: фрезерами та лазерними граверами-різаками портального типу, токарно-фрезерним верстатом, ріжучим плоттером; в Геологічному музеї, який  внесений до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання – колекціями з мінералогії, петрографії, історичної геології та палеонтології, корисними копалинами України та  Івано-Франківської області; у Спорткомплексі імені А. П. Гемби – надсучасним поліуретановим покриттям, футбольним газоном, легкоатлетичним манежем.

Гості познайомились з багатьма освітніми програмами ІФНТУНГ. І університетська спільнота щиро сподівається, що учні обов’язково знайдуть собі в ІФНТУНГ фах до душі.