Міжнародний форум у м. Дніпро «Професійна освіта для повоєнної відбудови України-Переможниці»

11 жовтня 2022р. працівники координаційного центру дуальної освіти прийняли участь у Міжнародному форумі «Професійна освіта для повоєнної відбудови України -Переможниці».

Учасниками заходу стали представники Директорату професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України, Дніпропетровської військової державної адміністрації, Департаменту освіти і науки ОДА, Дніпропетровської обласної ради, Центру компетенцій та розвитку людського капіталу роботодавців України, Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, Національної агенції кваліфікацій, Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти, Грузинської асоціації роботодавців «GEA», Європейського фонду освіти (ETF), Інституту освітньої аналітики МОН України, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, Всеукраїнської асоціації працівників ПТО Дніпропетровської області – загалом, більше 170 учасників виявили бажання долучитися до  форуму задля сприяння розвитку професійної освіти в Україні.

В ході дискусії відбувся обмін досвідом щодо майбутнього професійної освіти і  дуальної системи навчання та визначення потреб економіки і населення України.

Учасники Форуму звернулись до Міністерства освіти і науки України за підтримкою в завершенні децентралізації професійно-технічної освіти з передачею освітніх закладів для управління на регіональний, обов’язково – обласний рівень, що відповідає європейському (німецькому) досвіду, з поверненням закладів з місцевого до обласного рівня, що вкрай актуально для областей України.

Службі зайнятості України учасники Форуму запропонували поновити діяльність регіональних відділень з профорієнтації учнівської молоді, що відповідає європейському (німецькому) досвіду.