ІФНТУНГ зміцнив свої позиції у міжнародному рейтингу університетів Webometrics

За результатами січневої редакції 2024 року міжнародного рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу зміцнив свої позиції, піднявшись на три сходинки.1

Основною метою рейтингу є сприяння академічній присутності в Інтернеті, підтримка відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу. Зростання наших показників свідчить про наполегливу працю університету на ринку освітньої, наукової, міжнародної діяльності, яка з використанням сучасних інформаційних технологій доносить до суспільства інформацію про наш ЗВО.

Довідково. Рейтинг Webometrics виходить уже 20 років поспіль. Починаючи з 2004 року і кожні шість місяців, група The Cybermetrics Lab (Іспанська національна дослідницька рада, CSIC) виконує незалежне наукове дослідження інформації про роботу більше 31 тисячі закладів вищої освіти з 200 країн світу, яке базується на їхній вебприсутності. Оцінювання університетів відбувається за такими критеріями: PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи, які індексуються пошуковою системою Google; VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки установи – розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic; TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations; EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago.