Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу провели екологічний моніторинг у Калуській громаді, використовуючи новий георадар AKULA 9000C. Це сучасне обладнання, що цьогоріч поповнило матеріально-технічну базу університету, дозволяє «бачити» під землею на глибинах до 30 метрів, виявляючи порожнечі, порушення масивів та старі комунікації.
Як пояснив завідувач кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ Микола Приходько, прилад випромінює хвилі, які формують зображення на екрані комп'ютера після відбиття від підземних об'єктів. Це посилить вивчення просідання земної поверхні та засолення водоносного горизонту.
Сьогоднішні роботи охопили територію хвостосховищ та вулицю Європейську, де фіксували деформації ґрунтів. Професор Едуард Кузьменко зазначив, що результати цих досліджень будуть зіставлені з даними попередніх геофізичних досліджень для точнішої картини змін. Дослідження тривають, а отримані дані допоможуть запобігти екологічним ризикам та захистити мешканців.