В Івано-Франківську відбувся регіональний форум «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу» за участі представників Міністерства економіки, Державної служби зайнятості, обласної влади, бізнесу та освіти.
Захід мав на меті звернути увагу центральної влади на регіональний бізнес та запропонувати дієві інструменти та механізми щодо вирішення кадрових питань.
Серед модераторів та спікерів Форуму заступниця Міністра економіки України Тетяна БЕРЕЖНА, директорка Державного центру зайнятості Юлія ЖОВТЯК, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор ЧУДИК, заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила СІРКО, директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергій ПОДОШВА, очільник Калуської громади Андрій НАЙДА, директор ТОВ «УНІПЛИТ» Юрій ДУБАС, директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктор КІМАКОВИЧ, директор Нафтогазової бізнес-школи Інституту післядипломної освіти ІФНТУНГ Олег ЯЦЮК.
Обговорювали ситуацію на ринку праці Івано-Франківської області, а також представили практичні аспекти співпраці бізнесу та Центрів профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання, перекваліфікації робітників. Йшлося про підтримку та розвиток бізнесу, виробничі потужності підприємств та вирішення проблемних питань щодо нестачі кваліфікованих працівників, державні урядові програми щодо створення робочих місць для людей з інвалідністю, які відшкодовуються роботодавцю, отримання ваучерів для здобуття другої вищої освіти або актуальної професійно-технічної, компенсації коштів для роботодавців за працевлаштування ВПО, а також грантові проєкти учасників бойових дій та членів їх сімей.
Людмила СІРКО відзначила, що не тільки навчання, але й перекваліфікація спеціалістів важливі під час підготовки нових кадрів, адже деякі професії можуть бути неактуальними для Прикарпаття. Ректор ІФНТУНГ Ігор ЧУДИК зауважив, що потрібно об’єднати зусилля разом із роботодавцями, щоб у працівників була змога здобувати освіту, водночас працюючи на підприємстві: «Повинні бути в громадах амбасадори, які доноситимуть людям, як вони можуть легко отримати нову професію. Для цього потрібно прийти на виробництво і сказати “Я хочу працювати”. Тоді людину беруть на роботу й пропонують дуальну форму навчання в ІФНТУНГ, де є ліцензія. Навчаючись у нас і працюючи там, людина отримає посвідчення робітника. Не виходячи із виробництва людина стає фахівцем. Тому нам треба спільно працювати над освітніми кейсами та популяризувати їх».
Довідково. Форум відбувся у рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”.
Мета проєкту — розширити співпрацю підприємців з центрами профтехосвіти ДСЗ та створити передумови для відновлення ринку праці.