Чемпіонат з програмування ICPC-Ukraine-2022 пройшов у ІФНТУНГ

Днями  в Україні відбулися шість регіональних контестів І кваліфікаційного етапу національної відбіркової олімпіади ІСРС-Ukraine-2022 студентської першості світу з програмування ІСРС  (International Collegiate Programming Contest).  Змагання відбулися попри ракетні обстріли, повітряну тривогу,  відключення електропостачання в окремих областях, продемонструвавши, що українським студентам і учням на шляху до розвитку й нових вершин не страшні жодні терористичні акти країни-агресора.

І етап змагань ІСРС-Ukraine є обласним: між собою змагаються команди однієї області у складі студентів закладів вищої освіти, коледжів, а також учнівські команди закладів загальної середньої освіти.Цього року організаторам ІСРС-Ukraine-2022 вдалося забезпечити участь понад 500 команд, з яких 13 змагалися на базі Інституту інформаційних технологій (ІІТ)  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ): 2 команди ІФНТУНГ, 1 – Університет Короля Данила, 4 - ВСП «Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету», 3 – Коломийський політехнічний колледж, 1 -  Рогатинський ліцей імені Братів Рогатинців, 2 - Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат.

Відзначимо, що Інститут інформаційних технологій, як профільний інститут області, що  готує лідерів ІТ-талузі та формує спільноту креативних програмістів-аналітиків для відомих ІТ-компаній, уже 11 років поспіль виступає організатором і координатором першого етапу студентської першості світу з програмування ІСРС-2022 в області. 

Перед стартом чемпіонату учасників змагань привітали координатор олімпіади, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення Микола Яцишин, проректор з науково-педагогічної рботи Сергій Куровець та директор ІІТ Ігор Лютак. Всі вони одностайні в тому, що ті, хто обрав ІТ-напрям і зараз серед учасників олімпіади, обов’язково досягнуть успіху, заявлять про себе усьому світові та працюватимуть у процвітаючій переможній Україні.

З огляду на виняткові обставини, І етап ICPC-Ukraine-2022 проводився в онлайн форматі за тимчасовими, призначеними для адаптації до воєнного стану правилами, які мають пріоритет над офіційними правилами. Всі команди мали 12 одинакових алгоритмічних завдань різної складності, на їх вирішення відводилось сім годин.

Після семигодинних інтелектуальних змагань таблиця переможців виглядає так:

ЗВО: IFNTUOG_ITWorks ( Тарас Дмитрик, Роман Мироняк, Петро Наритник, тренер – Микола Яцишин)

Шкільний дивізіон: sRLBR_ALGO2  (Фояк Віталій - Рогатинський ліцей імені Братів Рогатинців (м. Рогатин) (10 клас), Псюк Юрій - Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка (м. Калуш) (9 клас), Стрельбиська Ксенія - Фізико-математична гімназія №17 (м. Вінниця) (8 клас), тренер – Андрі Попик)

У другий етап чемпіонату, який відбудеться 5 листопада, пройшли:

Навчальні заклади:

1. IFNTUOG_ITWorks

2. IFNTUOG_Espada

 3. cKPC_7rows

4. cNCNTU_Anonymous

5. cKPC_7rows

6. cNCNTU_Anonymous

 Шкільний дивізіон: sRLBR_ALGO2