Еволюція професійного успіху: від бізнес-ідеї до власної справи

Саме це стало головною темою інтерактивного заходу-тренінгу, організованого Центром розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ спільно з міським центром зайнятості для безробітних жінок, які зацікавлені розпочати власну справу. Метою заходу є сприяння участі жінок в місцевому економічному розвитку міста Івано-Франківська та підвищення їх ролі в житті громади.

3«І власне у цій царині університет має що сказати, має чим поділитись, – говорить завідувачка ЦРП «Бізнес-Інкубатор» Оксана Самборська. – Ми готові допомагати жінкам стартувати в сфері бізнесу, пояснювати – з чого починається бізнес, адже вже кілька років поспіль в бізнес-інкубаторі успішно працює проєкт гендерних ініціатив «Успіх в бізнесі». Це – навчальний теоретико-практичний курс з основ започаткування та ведення бізнесу для жінок міста Івано-Франківська, що впроваджується  кафедрою прикладної економіки на базі Центру розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» Інституту економіки та менеджменту  ІФНТУНГ». Минулого року ці курси в режимі онлайн пройшли 98 жінок.

Презентуючи проєкт для присутніх, пані Оксана наголосила, що його головною метою є популяризація та сприяння активізації підприємницького потенціалу українського жіноцтва щодо організації власного бізнесу в сучасних умовах господарювання: «Гендерна ініціатива «Успіх в бізнесі» проекту ПРОМІС впроваджується на території міста Івано-Франківська протягом 6-ти місяців з жінками – потенційними підприємницями. Інноваційність курсу полягає в тому, що навчання проводяться із застосуванням практичних кейсів та навчальних матеріалів, які використовуються на практичних заняттях в університеті, водночас із адаптацією потреб для слухачів. В рамках проекту передбачено також консультації та індивідуальний супровід потенційних підприємниць».

4Привітав учасниць семінару перший проректор Олег Мандрик, представивши освітні, наукові та соціальні можливості ІФНТУНГ. Підтримати своїх підопічних прийшли Наталія Мельникова, керівник відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського центру зайнятості та Володимир Устинський, начальник міського відділу промисловості та розвитку підприємництва.

На підтвердження ефективності курсу «Успіх в бізнесі» своїми успіхами та лайфхаками ділиться2 Надія Заставна – випускниця проєкту, яка успішно реалізувала свої ідеї: «Потрапила на курс, коли, здавалось, все розсипалось. Втрата рідної людини, роботи, віри в себе. Ці курси повернули мене до життя, спонукали розвиватись. Я надзвичайно вдячна своїм вчителям, які й сьогодні мене підтримують, університету, цьому соціальному проєкту, які зробили з мене економічно грамотного підприємця. Завдяки тренінгам, практичним заняттям я перестала бути боязкою, навчилась бути наполегливою та відстоювати власні інтереси. І нехай сьогодні мій бізнес ще не такий розкручений, але він створений мною від А до Я. Відчуваю себе цілком самодостатньою, навіть балотувалась на виборах до районної ради і… перемогла!»

1Надзвичайно цікавим був тренінг-перезапуск, який провела тренер проєкту «Успіх в бізнесі», завідувачка кафедри суспільних наук ІГПДУ Вікторія Кравченко. Вона навчає жінок здобувати ті риси характеру, які потрібні для керування власним бізнесом: «Жінка повинна займатися тією справою, до якої має покликання, бажання. Це – найголовніше правило, і, власне, ми на цих курсах шукаємо, розкриваємо ці ресурси, долаємо страхи внутрішні, які заважають жінкам стати підприємицями».

Інтерактивний захід зацікавив учасниць, у багажі яких по одному, а то й по два дипломи ЗВО.  Організатори зустрічі сподіваються, що запропоновані ІФНТУНГ безкоштовні курси з організації власної справи стануть для них справжнім дороговказом у сфері бізнесу та допоможуть пережити зміни максимально комфортно.

З вересня Бізнес-Інкубатор планує залучити до проєкту «Успіх в бізнесі» наступних 40 жінок. Можливо, серед слухачок з’являться й сьогоднішні учасниці заходу, які таки ризикнуть змінити своє життя.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10