Ігор Чудик: Головними якостями сучасного професіонала в енергетичній галузі є готовність до змін, інноваційність та інтелектуальна орієнтованість

пн, 11/09/2023 - 14:18

Днями ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Ігор Чудик виступив на зустрічі Energy Freedom, яку організовував Клуб енергетики. Захід зібрав представників урядових структур, академічної спільноти та бізнесу. Темою зустрічі стала «Кадрова стратегія в енергетиці: від освіти до реалій ринку». Учасники обговорили сучасні вимоги до професіоналів у енергетичній галузі, шляхи формування лідерського кадрового резерву, партнерство з навчальними закладами, перспективи та тренди у сфері HR в енергетиці, європейський досвід у підготовці енергетичних спеціалістів та інші важливі питання.

У своєму виступі Ігор Іванович висвітлив сучасні вимоги до професіоналів у енергетичній галузі, шляхи формування лідерського кадрового резерву та партнерство з навчальними закладами.

За словами ректора ІФНТУНГ, сьогодні одними з основних питань, пов’язаних з енергетичною безпекою та розвитком енергетики нашої держави, є кадровий потенціал. Ігор Іванович наголосив, що головними якостями сучасного професіонала в енергетичній галузі, крім належної професійної підготовки, повинна стати готовність до постійних змін, інноваційна здатність та інтелектуальна орієнтованість.

Серед іншого ректор підкреслив важливість формування лідерського кадрового резерву на підприємствах енергетичної галузі: «Ми вважаємо, що треба приділяти особливу увагу саме нетрадиційним підходам до ідентифікації. Якщо раніше акцент був на ідентифікації лідера, то сьогодні ми звертаємо увагу на поширення практики функціонального лідерства й інтегруємо це в освітні компоненти».

Ігор Іванович вважає, що треба приділяти особливу увагу саме нетрадиційним підходам до ідентифікації.

«Як університет, що спеціалізується в нафтогазовій галузі, ми пропонуємо освітні програми з електроенергетики, енергетичного менеджменту, а також магістерську програму з інженерії відновлювальної енергетики на рівні бакалаврату», – сказав Ігор Чудик.

Ректор також наголосив, що університет підтримує тісні контакти зі стейкхолдерами, співпрацюючи з ними, отримуючи від них настанови та розробляючи взаємовигідні освітні проекти, чим сприяє якісній освіті та працевлаштуванню випускників.