ЕМОЦІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНЕ ЗНАЙОМСТВО ШКОЛЯРІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ З ЕКОЛОГІЧНИМИ ПРИЛАДАМИ

17 травня 2023 року на кафедру завітали …. школярі 1 класу Ліцею № 17 Івано-Франківської міської ради!!! Це перший «випадок» у нашому університеті, коли такі маленькі діти відкривали для себе таємничий і цікавий світ екології, з сучасними приладами, які використовуються у навчальному процесі та наукових дослідженнях. Дітей зустрічали завідувач кафедри, професор Ярослав Адаменко, та перший проректор Олег Мандрик. А викладачі кафедри - Тарас Качала, Микола Штогрин, Марина Орфанова, допомогли провести перші дослідження.

Діти відкрили для себе світ під мікроскопом: як виглядають мікроорганізми (гідра, дафнія), голка сосни, пилок, риб'яча луска, а також розглядали різні листочки та пелюстки квітів, які принесли собою. Далі школярі попрямували до лабораторії, де дослідили вміст нітратів у фруктах та овочах, які заздалегідь прихватили з собою. І дізнавшись, що їх вміст у нормі, діти швиденько і з задоволенням «підкріпили сили» після своїх перших досліджень. А потім з новою енергією змогли перевірити «силу свого голосу» шумоміром і поле від мобільних телефонів аналізатором електросмогу.

Час пройшов не помітно, цікаво та пізнавально! А проведенні перші дослідження викликали бурю емоцій. Хто знає …, можливо через n…дцять років, хтось з цих першачків стане відомим екологом!

• кафедра екології