ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ НАФТОГАЗОВИДОБУВАННЯ НА ПРИРОДНІ ОБ’ЄКТИ

20 вересня 2023 року науковці кафедри екології, д.т.н., Олег Мандрик, к.т.н. Марина Орфанова, к.т.н. Микола Мосюк, завідувач лабораторіями Микола Штогрин, проводили польові дослідження техногенного впливу об’єктів нафтогазовидобутку на ландшафтні комплекси, різноманіття рослинного покриву та тваринного світу, забруднення атмосферного повітря, водних об’єктів та ґрунтів, також досліджувались техногенні фізичні поля. Гаранти освітніх програм третього (освітньо-наукового) рівня професор Олег Мандрик і другого (магістерського) рівня доцент Марина Орфанова не тільки приймають участь у проведенні досліджень, але залучають здобувачів, а результати дослідження використовують у своїй викладацькій діяльності. Моніторингові дослідження проводились в рамках виконання науково-дослідної роботи «Проведення спостережень за популяцією і угрупуванням тварин та різноманіттям рослинного покрову на території Битків-Бабченського родовища корисних копалин та проведення спостережень за впливом видобутку нафти і газу з Битків-Бабченського родовища на репрезентативні й унікальні наявні ландшафтні комплекси, об’єкти природно-заповідного фонду, які розташовані в районі родовища» (керівник теми – д.т.н., професор Олег Мандрик).

• кафедра екології