Модульне поселення на Місяці

Модульне поселення на Місяці, стіни якого надруковані з місячного пилу методом 3D друку – ідея студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, яка перемогла на Міжнародному космічному хакатоні (Space Hackhaton). Конкурс проходив у межах роботи Міжнародної конференції з космічних ресурсів (6th Space Resources Conference), яка відбулася днями в Гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташиця. До складу команди, яка представляла наш університет на хакатоні ввійшло троє студентів – Ігор Ніколенко (спеціальність «Комп’ютеризоване машинобудування»), який, до слова, здобув перемогу в Міжнародній конференції з космічних ресурсів зі стендовою доповіддю «Робототехніка – майбутнє в дослідженні Космосу», а також студентки – Мар'яна Рачкевич (спеціальність «Архітектура та містобудування») та Анастасія Киселюк (спеціальність «Науки про Землю»). Наші студенти змагалися зі студентами з Франції, Німеччини, Швеції, Люксембургу та Польщі. Їхнє завдання полягало в наступному: за максимально короткий термін (два дні, три раунди розробок) запропонувати нове практичне вирішення сучасних викликів, пов’язаних із космічними технологіями.