Бізнес-моделі й глобальні тренди

Енергетичний перехід став одним із найбільших глобальних викликів сучасності, що потребує комплексного підходу не лише в технічних, але й інших сферах знань. Серед них особливу роль відіграють наукові дослідження в царині торгівлі та логістики, адже від ефективності цих процесів значною мірою залежить сталий розвиток енергетичних систем. Це також підкреслює важливість інтеграції між дисциплінами для забезпечення ефективного управління енергетичним переходом.

Кафедра підприємництва та маркетингу активно долучається до наукових досліджень у цій сфері через освітньо-наукову програму «Підприємництво та торгівля», орієнтовану на підготовку докторів філософії за спеціальністю 076. Вона акцентує увагу на розв’язанні науково-прикладних задач, що мають безпосередній стосунок до енергетичного переходу та перетворення бізнес-моделей підприємств відповідно до сучасних глобальних трендів.

Програма передбачає освоєння дисциплін, які зосереджуються на вирішенні актуальних завдань енергетичного переходу, таких як «Управління науковими проєктами в підприємництві та торгівлі», «Методологія та організація наукових досліджень», а також «Концепції та моделі функціонування й розвитку підприємницьких та торгівельних систем». Здобувачі цієї програми набувають широкого спектру компетенцій і практичних навичок, що дають їм можливість ефективно працювати у сфері енергетики. Це, зокрема, розробка нових бізнес-моделей, орієнтованих на вирішення завдань енергетичного переходу; максимальне використання ресурсного потенціалу для трансформації енерговиробництва та енергозбереження в умовах сталого розвитку; оцінка і стратегічне управління енергетичними компаніями; використання стратегічного аналізу для наукового обґрунтування моделей і механізмів трансформації підприємств енергетичних галузей.

Тож ця освітньо-наукова програма дає потужну платформу для подальших досліджень і наукових досягнень усім, хто цікавиться проблемами оцінки впливу енергетичного переходу на економічні системи, моделювання енергетичних кластерів, створення схем компенсації витрат або оптимізації бізнес-моделей у процесі впровадження енергоефективних технологій.