Все буде Україна! Світ підтримує нас!

З першого дня військової агресії Російської Федерації Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу почав отримувати листи-звернення зі словами підтримки, солідарності та готовності допомогти від міжнародних партнерів з Польщі, Румунії, Словаччини, Канади, Великобританії, Фінляндії та інших країн.

Наші друзі виражають стурбованість і солідарність у засудженні акту агресії Російської Федерації та висловлюють беззаперечну підтримку Україні у своїх заявах і виступах.

Так, свою чітку позицію та підтримку Україні висловили представники Академічної спільноти Республіки Польща: «Через військову агресію Росії проти України та порушення міжнародних угод і стандартів, що діють у цивілізованому світі, польська наукова спільнота рішуче засуджує напад на нашого сусіда та застосування насильства проти нього. Ми висловлюємо нашу солідарність усьому українському народові та підтримку Україні,  як суверенній державі, і заявляємо про свою допомогу в ці нелегкі часи. Звертаємося до органів Міністерства освіти і науки з проханням у співпраці з Національним Агентством академічних обмінів надавати всіляку підтримку українським науковцям, докторантам і студентам, які бажають продовжити свою діяльність у польських університетах. Польська академічна спільнота й надалі активізуватиме та розвиватиме співпрацю з нашими українськими академічними партнерами».

У своєму зверненні ректор Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташица AGH, проф. Єжи Ліс запевняє: «Ми засуджуємо дії Росії та висловлюємо повну підтримку Україні. В знак солідарності спільнота AGH заявляє про допомогу студентам, співробітникам, їхнім родинам і всім тим, хто потребує притулку в нашій країні. Ми організаційно готуємося підтримати вас. Залежно від отриманих заявок, ми зробимо все можливе, щоб допомогти вам у цей важкий час. Дорогі друзі з України - ми з вами!»

Засуджує дії Росії та підтримує Україну академічна спільнота Технічного Університету в Кошице (Словаччина). В листі від словацьких друзів йдеться: «Технічний університет в Кошице категорично не погоджується з неадекватним підходом Росії та насильницькою окупацією України. Ви маєте рацію щодо основ прав і свобод людини, які були грубо порушені. Ми підтримуємо мирне вирішення проблем між країнами і засуджуємо безпрецедентне застосування військової сили проти країни, яка прагне вільно і демократично розвиватися. Ми висловлюємо підтримку українським студентам і готові їм допомогти. Ми закликаємо всіх людей доброї волі закликати припинити військовий конфлікт і зробити все можливе для його мирного вирішення».

У зв'язку з війною в Україні та в знак солідарності і підтримки освітніх амбіцій української молоді, Сілезький політехнічний університет запустив спеціальну програму, призначену для громадян України - тих, хто навчається в нинішній час, і тих, хто хоче навчатися за спеціальностями, доступними в освітній пропозиції університету на польській та англійській мові. Для студентів будуть створені всі необхідні умови: безкоштовне проживання у гуртожитку, звільнення від плати за навчання, інформаційна та психологічна підтримка, пошук роботи тощо.

Наші партнери переконані, що в такий складний для України час, обов’язок академічної спільноти - консолідація навколо основоположних цінностей демократії та свободи, відстоювання справедливості, правди та миру!

1   2   5  6

11111112113

114115116     117

1181666

Публічно закликав міжнародну спільноту допомогти Україні наш випускник, виконавчий продюсер одного з найвідоміших телеканалів світу Aljazeera, доктор філософії з менеджменту Хатем Ґгандір (Алжир).

Дякуємо за вашу позицію! Україна переможе! Весь світ з нами!

Нагадаємо, що напередодні академічна спільнота ІФНТУНГ звернулася до своїх іноземних партнерів з Великобританії, Польщі, Румунії, Угорщині та інших країнах світу із закликом про підтримку України в умовах збройної агресії.