У «Новій Енергії» - нові експонати!

У науковому містечку «Нова Енергія» з’явились нові експонати, які ще більше будуть захоплювати й запалювати іскру любові до науки у дітей та дорослих.  

«Колиска Ньютона», «Дзеркальна кімната да Вінчі», «Калейдоскоп», «Маятник Фуко», «Криві дзеркала», «Людина-батарейка», «Механічний лабіринт», «Оптичні ілюзії», «Магія звуку» - це все назви нових інтерактивних експонатів, які відкрито в рамках проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» («RO-UA Partnership for Climаte Change Mitigation») та об’єднано в екскурсійну програму «Фізика та ілюзії».

«Перечитуючи назви експонатів, комусь згадується шкільний курс з фізики, а хтось може подумати, що це назви голівудських блокбастерів. Насправді – це назви наших нових інтерактивних експонатів. «Фізика та ілюзії» - ми давно хотіли створити таку експозицію. Пандемія допомогла, дала нам час для цього. А проект Part4CM – можливість». - розповідає співзасновниця наукового містечка «Нова Енергія», координаторка проекту Part4CM Ірина Дарвай.

1Кожен з експонатів особливий і цікавий. Хочете створити свій власний механічний лабіринт? Ви можете це зробити за допомогою різноманітних шестерень експонату «Механічний лабіринт». Щоб зрозуміти як діє закон збереження імпульсу й енергії за допомогою кількох кульок, потрібно побачити як працює «Колиска Ньютона». Так, коли одна кулька з одного боку піднята й відпущена, вислідна сила проходить через лінію і штовхає останню догори. А завдання «Маятника Фуко» - продемонструвати обертання Землі навколо своєї осі завдяки великому масивному маятнику зі значним періодом коливання. Хочете побачити безкінечну кількість своїх відображень – тоді вам у «Дзеркальну кімнату да Вінчі». Її ідея полягає в тому, що людина, зайшовши в кімнату, зможе бачити себе з усіх сторін, не повертаючись і навіть не повертаючи голову. Кімната зроблена у вигляді гексагону (шестигранника),  кожна зі сторін якого має дзеркальну поверхню. А щоб побачити себе тонким або товстим, довгим чи коротким – потрібно просто подивитися у «Криві дзеркала».

Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом. Тривалість - 1,5 роки (01.11.2020 - 30.04.2022).

Загальний бюджет на партнерів - 248 202,00 євро, в т.ч.: бюджет для України – 184 670,00 (ґрант ЄС – 165 930,00 євро, внесок українських партнерів – 18 740 євро).

 

  

 

News Images

PHOTO GALLERY
  • 1
  • 2
  • 3
Додаткова інформація