У межах проєкту ми популяризуємо «зелену» енергетику

У рамках проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» ми популяризуємо «зелену» енергетику та використання відновлюваних джерел енергії для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище. В Україні розвивається використання ВДЕ, зокрема генерація електрики з використанням енергії вітру та сонця. За підсумками 2021 року найбільша встановлена потужність вітряних електростанцій зафіксована у Запорізькій області, а біомасових та біогазових – на Хмельниччині. Лідером з вітрової генерації була визнана Запорізька область.

Станом на сьогодні тут встановлено вітрові електростанції загальною потужністю 595,8 Мвт. Це більше ніж третина усієї вітряної електроенергії у країні. При цьому слід зауважити, що в Україні найбільшу долю ВДЕ-генерацію дають сонячні електростанції, котрі також доволі поширені на Запоріжжі. Втім за сумарним показником ВДЕ область поступається своїм сусідам Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областям. Дніпропетровщина якраз і є абсолютним лідером з ВДЕ-генерації з встановленими потужностями понад 1160 МВт.

Тим часом Хмельницька область з доволі скромними показниками загальної ВДЕ-генерації, вийшла на лідируючі позиції за потужністю біомасових та біогазових електростанцій. Її показник – 36,4 Мвт – зовсім не велетенський. Втім, зважаючи на чималий потенціал біоенергетики в Україні, його можна вважати певною заявкою на успіх. Загалом, популяризація та розвиток ВДЕ важливі, оскільки їх використання дозволяє не лише зберегти фінансові ресурси, але й зменшити викиди парникових газів у атмосферу.

 

 

Додаткова інформація