Про особливості роботи фотоелектричних станцій говорили під час навчального візиту в рамках проєкту NET4SENERGY

Відповідно до плану реалізації проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів», протягом березня-травня 2021 року проходять взаємні онлайн-візити між університетами-партнерами проєкту  (ІФНТУНГ; Технічний університет в Кошице, Словаччина; Університет Мішкольца, Угорщина; Технічний університет Клуж-Напоки, Північний університетський центр Бая-Маре, Румунія).

13 квітня відбувся другий онлайн-візит, який організовував Технічний університет в Кошице. Навчальний захід об`єднав більше 30 учасників з чотирьох університетів. Від ІФНТУНГ до заходу долучились 13 учасників, серед яких студенти з інституту  інформаційних технологій, інституту архітектури, будівництва та енергетики та інституту нафтогазової інженерії.

Організатори ознайомили учасників з  особливостями енергоспоживання в Технічному університеті в Кошице, найкращими словацькими практиками у сфері енергетичного менеджменту. Zsolt Čonkа розповів про реалізовані заходи з енергозаощадження на різних об’єктах та про важливість моніторингу споживання енергетичних ресурсів. Так, саме завдяки контролю можна перевірити чи досягнутий відповідний рівень економії енергії, якщо ж запланована економія не досягнута, проаналізувати причини та сформувати пропозиції щодо вирішення проблеми. Також мова йшла про фотоелектричні станції, принципи роботи фотоелектричної панелі, процес фотоелектричного ефекту, проєктування фотоелектричної станції off-grid тощо.

Графік наступних онлайн-візитів

Вся інформація про захід