Іван Русин - студент кафедри військової підготовки Інституту нафтогазової інженерії, група ВК-16-1.
Що ви зробили б, якби вам щодня видавали на руки 86400 доларів на будь-які витрати, але наприкінці доби решту просто… знищували б? Мабуть, чимдуж спішили би витратити всю «норму» до копійки – найкращі харчі, одяг, речі… Аби лиш не пропали кошти! Цей приклад Іван Русин наводить як ілюстрацію найбільшого щоденного дару – часу життя. Каже, ситуація точно така, як і з грішми. Якщо не зумієш ефективно використати 24 години впродовж дня, вони вже не повернуться й не з’являться. Невже не шкода втратити?
Іванові шкода. Тому спішить взяти від студентських років максимум. Юнак взагалі серйозно готувався до цього етапу свого життя. Випускник Мукачівського військового ліцею, заклад вищої освіти він також обирав із прицілом на військову кар’єру. ІФНТУНГ сподобався, бо вихованцям кафедри військової підготовки дорога стелиться не тільки в службу пально-мастильних матеріалів:
- Життя може обернутися будь-як, - розмірковує, - тому добре мати за плечима не лише військову, але й цивільну спеціальність, до того ж перспективну. Таку дає наша кафедра – тут є все необхідне для підготовки висококласних фахівців. І дуже важливо, що в ІФНТУНГ працюють викладачі з досвідом практичної роботи на промислі, а не теоретики. Вони можуть пояснити, що саме чекає на тебе в професійному житті – в книжках такого не пишуть. Загалом університет дає мені дуже багато напрямів для розвитку, зокрема участь в SPE, де проводиться багато цікавих заходів. Приміром, недавно до нас приїжджав лектор, який розповідав про сучасні методи контролю видобутку в режимі реального часу.
Втім, і самотужки Іван також постійно вчиться. Розповідає:
- Зараз опановую 3D-моделювання, працюю з програмами Blender, Solidworks (вивчаю з допомогою Інтернету, та й на кафедрі нафтогазового обладнання є викладачі, які завжди готові дати добру пораду, бо розуміються на цьому). Вивчаю у вільний час англійську мову – відвідую курси вже близько року. Зараз англійська – необхідний мінімум для людини, яка хоче чогось досягти в житті. От як табличка множення – її просто треба знати. Без цього вже нікуди! Важливо визначити мету й нізащо не звертати зі шляху до неї. Намагаюся максимум уваги приділяти саморозвитку. Бо все, що зараз здобуду, потім працюватиме на мене. Саме тепер, коли маю багато часу, його треба використовувати максимально ефективно.
Секрети цього мистецтва Іван шукає в літературі з тайм-менеджменту. І йому таки вдається втиснути у 24 години те, що інші не встигають за 48. Навіть повноцінний відпочинок (хлопець любить читати детективи й розгадувати таємниці злочинів разом із головним героєм) і спорт. Щоправда, заради курсів англійської довелося тимчасово пожертвувати тайським боксом. Але спортивне обладнання кафедри – завжди до послуг студентів, тож тримає себе в хорошій формі. Не скаржиться ні на втому, ні на обставини. Зрештою, це його життєве кредо: не жалітись на життя, а робити його кращим.