З Міжнародним днем інтелектуальної власності!

-

26 квітня у світі під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності традиційно відзначають Міжнародний день інтелектуальної власності –  результату інтелектуальної, творчої діяльності однієї або декількох осіб. Поза сумнівом, ця дата безпосередньо стосується й Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який може похвалитись багатьма винаходами та винахідниками.  Лише у 2020 році професорсько-викладацький склад університету запатентував 18 винаходів (патентів України на винахід – 4, патентів України на корисну модель – 14).

Успішно у цій сфері вже багато років працює лабораторія захисту та комерціалізації інтелектуальної власності ІФНТУНГ, яка стоїть на сторожі інтересів винахідників та раціоналізаторів. До її компетенції належать визначення патентоспроможних об’єктів інтелектуальної власності та забезпечення їх належної правової охорони, допомога в організації здійснення патентних досліджень при виконанні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, забезпечення авторів винаходів консультативно-правовою допомогою у реалізації їх особистих і майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності, аналіз комерційного потенціалу результатів наукової діяльності для визначення найбільш перспективних об’єктів і напрямків науково-технічної діяльності, забезпечення належного захисту об’єктів промислової власності від неправомірного їх використання тощо.

Бажає всім працівникам інтелектуальної сфери нових ідей, їх вдалої  реалізації та успішної комерціалізації!    

Довідково. Лабораторію захисту та комерціалізації інтелектуальної власності ІФНТУНГ створено у жовтні 2014 року з метою впорядкування процесу комерціалізації результатів науково-дослідних робіт, проектів та для забезпечення вирішення важливих завдань в галузі інтелектуальної власності (завідувач лабораторією – Іван Гладь,  головний спеціаліст – Антоніна Кузенко).

1