Вітаємо жінок-науковиць університету!

-

«Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей розвитку» – цей постулат, відомий кожному університету чи науково-дослідному інституту. Більше того, з метою досягнення повного та рівного доступу жінок і дівчат до науки і розширення їх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності, Резолюція 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року проголосила Міжнародний день жінок і дівчат в науці, який у світі відзначають 11 лютого.

Дослідження свідчать, що за останні 20 років світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку.

А ми вирішили поцікавитись, який гендерний склад науковців в рідній аlma mater. Тож як виглядає гендерна рівність в ІФНТУНГ – базовому виші нафтогазового профілю – в царині, яка віддавна вважається «чоловічою»?!

Так, з-поміж докторів наук - близько 20 жінок, а кандидатів наук – більше 200, що складає приблизно 40% від загальної кількості науковців вишу. В університеті працюють дві лауреатки Державної премії України в галузі науки і техніки. І це тільки підтверджує факт, що коли ти розумієшся в питанні, твій гендер не є важливим.

Вітаємо жінок-науковиць університету та бажаємо їм підкорити нові наукові вершини!