Урочистий випуск проєкту "Норвегія-Україна"

22 грудня о 16:00 у  науковому містечку "Нова Енергія" (вул. Карпатська, 15) відбудеться урочисте вручення дипломів учасникам програми перепідготовки військовослужбовців, учасників АТО/ООС та членів їх сімей у рамках міжнародного проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»*.

Люди, які повернулись з війни, часто шукають своє нове місце у цивільному житті, їм важливо бачити реальну перспективу, визначити мету й прокласти шлях до неї.  ІФНТУНГ, який бере участь у проєкті з 2015 року,  став тим освітнім майданчиком, який вже забезпечив хороший старт у нові сфери діяльності для багатьох учасників АТО/ООС, звільнених у запас військовиків, а також дорослих членів їхніх сімей. Завдяки курсам більшість випускників проєкту «Норвегія-Україна» успішно адаптувалися до умов цивільного життя, створили власний сімейний бізнес, або використали отримані професійні навички для працевлаштування.

Навчання за програмою «Підприємництво та лідерство» тривало три місяці – з вересня по грудень. Основні складові програми - це професійна перепідготовка, яка складається із 500 академічних годин, і соціальна адаптація, що включає правову, психологічну адаптацію та сприяння у працевлаштуванні.  Слухачі курсів вивчали основи підприємництва,  менеджмент підприємницької діяльності та фінансовий менеджмент, маркетинг, бухгалтерський облік, управлінські та юридичні аспекти власної справи, розглядали питання енергоефективності й енергоощадності, стратегії сталого розвитку, вдосконалювали свою англійську, зустрічались з успішними підприємцями, розробляли бізнес-плани й складали карту кар’єрного розвитку.

*Проєкт «Норвегія-Україна» реалізовується в Україні з 2003 року і за 18 років став одним із наймасштабніших міжнародних проєктів на території нашої держави. Фінансується проєкт Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.

Загалом у проєкт залучено більше десяти університетів, в Івано-Франківську – лише ІФНТУНГ.  Курси для слухачів безкоштовні, після їх проходження учасники отримують два сертифікати. Один – від ІФНТУНГ, який відповідає українському зразку сертифіката підвищення кваліфікації. Другий – українсько-англійський, його видає норвезький університет НОРД (місто Буде).

За шість років реалізації проєкту в ІФНТУНГ ми маємо:

• більше 300 випускників за спеціальностями «Енергетичний менеджмент» і «Підприємництво та лідерство»;
  • більше 30 успішних стартапів і реалізації бізнес-ідей;
  • кожен другий випускник після курсів отримує нове джерело заробітку або ж досягає кар’єрного росту.