Стипендії Уряду Словаччини для українських студентів на 2024-2025 н.р.

-

Оголошено про надання стипендій Уряду Словацької Республіки в рамках офіційної допомоги в цілях розвитку (Official Development Assis tance, ODA) на навчання в 2024/2025 академічному році у вищих навчальних закладах Словацької Республіки. Кількість  стипендіальних  місць  для   України  та  напрями   навчання   вказані в Додатку №1 до цієї Ноти.

Електронна реєстрація: з 25.03.2024 р. до 30.05.2024 року.

Заявки на отримання стипендії Уряду СР подаються в електронній формі, для  чого необхідно  зареєструватися на  веб-порталі:  www.vladnestipendia.sk, де розміщена уся необхідна інф ормація,  включно  інструкції щодо заповнення та подання заявки.

Технічна підтримка надається за тел.: +421 907 551 404, e-mail: helpdesk@studyabroad.sk .       ·

Заявники на отримання стипендії Уряду СР можуть надсилати свої електронні заявки починаючи з 25.03.2024 року. Матеріали, надані в письмовій формі, які не були зареєстровані електронною формою, до розгляду не прийматимуться.  Останній  день електронної  реєстрації  та надіслання  заявок  з необхідними документами - 30.05.2024 року.

Умовою отримання стипендії Уряду Словацької Республіки на стандартний курс освіти у ВНЗ є володіння словацькою мовою на необхідному рівні та прийняття на навчання за обраною навчальною програмою до державного ВНЗ (verejna vysoka skola) в Словацькій Республіці. З метою вивчення словацької мови претенденти на отримання стипендії Уряду СР мають можливість пройти інтенсивний курс словацької мови та фахових предметів.

Для осіб, які пройшли конкурсний відбір, курс є безкоштовним; організовує його Університет ім. Матея Бела в м. Банска-Бистріца з 02.09.2024 року до 30.06.2025 року.

Разом з цим звертаємо увагу, що Комісія Міністерства освіти, досліджень, розвитку та молоді СР з відбору  кандидатів  розглядатиме подані  заявки згідно з основними вимогами для отримання стипендії Уряду СР, а саме:

1 ) номінації МЗС України / Міністерства освіти і науки України/ Посольства Словацької Республіки  в Україні;

2) успішності  впродовж  усього періоду навчання  в середньому чи вищому ЗВО;

З) обраної навчальної програми (спеціалізації).

Заявки аплікантів, що не відповідатимуть вказаним критеріям, Комісією не розглядатимуться.

Особа, яка пройшла відбір, після прибуття на навчання до Словаччини повинна надати Департаменту міжнародних зв' язків Міністерства  освіти, досліджень, розвитку та молоді Словацької Республіки оригінали надісланих електронною поштою документів. Звертаємо увагу , що без надання оригіналів документів є неможливою виплата стипендії. Інформація про розміри стипендій знаходиться  в Додатку №2 до цієї Ноти.

Стипендіат   має   розпочати   навчання   в    термін,    встановлений    ВНЗ, як  правило  це  перший   тиждень   вересня,  але   не   пізніше  30.09.2024   року. Не допускається самовільне скорочення часу навчання з причини запізнення на початок навчання.