День енергоефективності

Сьогодні, 5 березня, у всьому світі відзначають День енергоефективності! Основна мета - привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання енергоресурсів і розвитку відновлюваних джерел енергії задля пом’якшення глобальної зміни клімату. Адже, завдяки енергоефективності, з одного боку, заощаджуються ресурси та скорочуються витрати, а з іншого боку – чистішим стає повітря.

Зусилля науковців ІФНТУНГ спрямовані на забезпечення енергетичної незалежності нашої держави. Першим кроком до досягнення цієї амбітної мети є підвищення енергоефективності. Університет активно працює в цьому напрямі: успішно впроваджена програма енергоефективності, реалізовуються міжнародні проєкти, працює з громадами щодо підвищення енергетичної ефективності регіону, здійснює підготовку енергоменеджерів, енергоаудиторів тощо.

З початком повномасштабної війни питання енергоефективності для України стало ще актуальнішим. Ворог неодноразово здійснював масовані ракетні атаки  на енергосистему України. Через влучання в енергооб’єкти у багатьох регіонах були перебої зі світлом. З метою стабілізації роботи енергосистеми впроваджувалися графіки погодинних відключень світла.

Тож вкотре закликаємо до раціонального використання енергії і нагадуємо: БЕРЕЖІТЬ ЕНЕРГІЮ – ЗБЕРЕЖІТЬ УКРАЇНУ!