1. Кінець року – це не лише підведення та осмислення результатів попередньої роботи, але й потужний рух вперед.
Так, за результатами другого конкурсу Програми транскордонної співпраці Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) 2014-2020 Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу виграв два проєкти: NET4SENERGY та EnyMSW.
2. Проєкт EnyMSW. Науковці Прикарпаття, Румунії і Словаччини працюють над проблемою сміття.
Перед науковцями трьох престижних університетів — Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице, стоїть надважливе завдання — підвищити енергоефективність у транскордонному регіоні шляхом термічної обробки твердих побутових відходів (ТПВ).
3. У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту EnyMSW.
Сміття може бути джерелом енергії. У цьому полягає головна мета проєкту "Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні (EnyMSW)".
4. Зразки відходів для міжнародного проєкту EnyMSW відібрали у Франківську.
Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу разом з колегами з Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице працюють над завданням – впровадження ефективної термічної обробки твердих побутових відходів.
5. Науковці з'ясовують, чи підходить франківське сміття для переробки.
Сміття – це ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії, але для цього потрібні зусилля.
Над цим з листопада 2019 почали працювати науковці трьох університетів - Івано-Франківського університету нафти і газу, Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице.
6. В Івано-Франківську відбувся міжнародний семінар щодо відновлення енергії із ТПВ
Енергетична цінність побутових відходів. Її вимірюють в Івано-Франківську. На базі університету нафти й газу відкрили спеціальну лабораторія. Тут проводять дослідження за допомогою технологій термічної обробки. Фахівці намагаються визначити ефективність такого ресурсу, як сміття.
7. В ІФНТУНГ презентували першу в регіоні лабораторію дослідження енергетичного потенціалу ТПВ
8. Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.
У рамках проєкту EnyMSW в ІФНТУНГ відкрили лабораторію відновлення енергії з відходів. Вартість лабораторного обладнання - понад 40 тисяч євро.
9. В Івано-Франківську почала діяти перша на заході України лабораторія відновлення енергії з відходів
10. За результатами досліджень, які будуть проводитись в лабораторії визначення енергетичного потенціалу ТПВ, буде сформовано низку пропозицій для місцевих органів влади.
11. В Івано-Франківську почала діяти лабораторія відновлення енергії з відходів
12. Які перші результати дослідження науковців у рамках проєкту EnyMSW у сюжетах ЗМІ:
13. Презентація результатів дослідження в рамках проєкту EnyMSW: