З ювілеєм, alma mater!

Сьогодні свято, яке об’єднує багато поколінь студентів, викладачів, випускників – День Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який уже 55 років успішно працює як провідний центр української нафтогазової освіти і науки!

1За цей час пройдено непростий шлях становлення й розвитку. Інститут нафти і газу виріс до масштабів єдиного енергетичного національного технічного університету нафти і газу, освітнього й наукового закладу ІV рівня акредитації, добре ім’я якого тепер знають не лише в Україні.

Наші студенти представляють географію цілого світу, наші випускники, яких близько 60 тисяч, успішно працюють на всіх континентах у різних країнах і з гордістю кажуть, що їхня Alma-mater – ІФНТУНГ, а ми пишаємось ними.

2Університет жив і змінювався разом з нашою державою: коли Україна стала незалежною, він виявився одним із важливих чинників її енергетичного суверенітету. Зараз у структурі університету функціонують 8 навчальних інститутів денної форми навчання та науково-дослідний інститут нафтогазової енергетики і екології; 44 кафедри, на яких навчається майже 8 000 студентів, в тому числі іноземці. Науково-педагогічний колектив налічує понад 100 докторів наук, професорів, близько 500 – кандидатів наук, доцентів, 24 лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, 8 Заслужених діячів науки і техніки, 12 заслужених працівників освіти, функціонує 19 наукових шкіл.

3Європейський вектор розвитку ІФНТУНГ чітко простежується і в науковій діяльності, орієнтованій на подолання глобальних викликів карбонізованої економіки, розв’язання проблем енергетичної безпеки нашого суспільства, неефективного використання природних мінеральних ресурсів, переорієнтації промисловості, буття людини на відновлювальні джерела енергії.

Всі зусилля колективу спрямовані на те, щоб ІФНТУНГ, відповідно до олімпійських гасел, рухався до нових здобутків швидше, сягав дедалі вище і ставав сильнішим!

У цей день дякуємо студентам, викладачам, науковцям, дослідникам, випускникам і всім працівникам університету, які доклалися до розвитку нашого університету! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, щоденного натхнення та нових звершень у процвітаючій, успішній та мирній Україні!

4