Наша мета - покращення кліматичної ситуації у транскордонному регіоні RO-UA

Наслідки зміни клімату відчувають сьогодні усі країни світу, не виключення й наша держава: пожежі в лісах, безсніжна зима, цьогорічні повені та паводки на Західній Україні тощо. Основною причиною таких змін є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Для того, щоб попередити погіршення кризи та бути готовими до ймовірних ризиків, державам  варто об’єднуватися й обмінюватися успішним досвідом. 

1Таким прикладом об’єднання міжнародних зусиль задля покращення кліматичної ситуації у транскордонному регіоні Україна-Румунія  є проєкт Part4СМ, що стартував 1 листопада 2020 року. Проєкт об’єднав групу дослідників Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівців ГО «БРІТ» та представників влади міста Івано-Франківська та Ботошані (Румунія).

Загальний бюджет на чотирьох партнерів -  248 202 євро. Грант ЄС для України становить 165 930 євро, а частка румунського партнера – 91 тисяча. 10 % (18 740 євро) - становитиме внесок українських партнерів.

Відповідно, частина коштів передбачена на закупівлю обладнання. Сюди відносяться нові інноваційні установки в науковому містечку «Нова Енергія»,  дві сонячні зарядні станції для електромобілів з онлайн-моніторингом виробленої енергії та її споживанні при заряджанні автомобілів. Також частина коштів передбачена для  промоції заходів, що направлені на покращення кліматичної ситуації у транскордонному регіоні, та популяризації науки й інновацій. Щодо румунської сторони - кошти підуть на відкриття у Ботошані такого ж центру інновацій, який існує на базі наукового містечка "Нова енергія".

Проєктом також передбачено проведення моніторингу Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату, який був розроблений для Івано-Франківська науковцями ІФНТУНГ ще наприкінці 2013 року у межах європейської ініціативи Угоди мерів енергоефективних міст. 

Проєкт фінансується Європейським Союзом. Тривалість - 1,5 роки (01.11.2020 - 30.04.2022).

Детальніше про проєкт та які напрацювання в цьому напрямі вже є – в інтерв’ю з учасниками проектної групи: проректором ІФНТУНГ Максимом Карпашем та директором Центру міжнародного співробітництва Артуром Вороничем:

​​​​​​​

News Images

PHOTO GALLERY
Додаткова інформація