Як сконструювати енергоефективний громадський будинок

Як сконструювати енергоефективний громадський будинок розповіли на міжнародному семінарі «Розробка концепції активного будинку для громадський будівель», що проходив в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Захід відбувся в рамках проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів», мета якого - щоб заклади вищої освіти стали енергетично ефективними будівлями і цей досвід передавали іншим європейським державам.

1Охочих дізнатись про особливості проєктування та будівництва енергоефективних будівель виявилось чимало. Так як семінар проходив у змішаному форматі (онлайн/офлайн), близько 70 учасників з України, Словаччини, Румунії, Угорщини змогли долучитись до обговорення. Про особливості проєкту Net4sEnergy й важливість проведення таких семінарів не тільки для навчальних закладів, а й для інших громадських будівель як України, так і європейських держав, розповів проректор ІФНТУНГ, координатор проєкту Максим Карпаш: «Університети є одними з найбільших споживачів енергії в Івано-Франківській області, тому оптимізація споживання тепла й електроенергії є дуже актуальною. Ця проблема притаманна не тільки Україні, але й нашим європейським сусідам: в університетах Угорщини, Словаччини і Румунії виникають такі ж проблеми. В рамках цього проєкту ми з партнерами обмінюємось ідеями та досвідом, допомагаючи один одному досягти мети. І тут хочу наголосити, що це вперше, коли українські партнери, тобто наш університет, в межах міжнародного проєкту вчать європейських партнерів і діляться з ними досвідом у сфері енергетичного менеджменту, а не навпаки. Тут першість за нами! Сьогодні ми поділимось досвідом з проєктування активних будівель, розкажемо про новітні системи енергоменеджменту, а також про те, як нам відповідати на виклики, з якими зустрілись під час пандемії, зокрема – проблемою енергетичної бідності».

2Привітати учасників міжнародного семінару й підтримати таку ініціативу прийшов секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин. Він наголосив, що проведення таких семінарів є добрим інструментом для підвищення обізнаності громадян про важливість ефективного використання енергії та їх заохочення щодо покращення енергозбереження у власних будинках.

3Своїм досвідом проєктування енергоефективних будівель поділився з іноземними партнерами випускник нашого університету Микола Яцинович. Він спроєктував свій будинок за принципом пасивної архітектури, яка полягає в наступному: якщо почати максимально утеплювати будинок, то, відповідно, будуть зменшуватись тепловтрати: «При певній товщині утеплення будинок стає теплим настільки, що зникає потреба в традиційній системі опалення з підведенням газової труби, котлом, батареями. Якщо по всій поверхні утеплити будинок шаром утеплювача товщиною десь 25-40 см, то за середньої зимової температури -5 °C будівлю можна опалювати свічкою в кожній кімнаті». Загалом у місті є шість таких будівель і всіх їх сконструював Микола Яцинович.

Також  в рамках семінару розповіли про результати роботи та наступні кроки в рамках проєкту Net4sEnergy. Так, в одному із корпусів університету уже встановлено пілотну систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів, яка, до слова, є унікальною та передовою (такого типу моніторингових установок немає ні в Україні, ні в Європі) та демонстраційну сонячну електростанцію. Зараз фахівці працюють над розробкою систем енергетичного менеджменту та планів дій сталого енергетичного розвитку для університетів-партнерів

Більше проєкт: https://www.nung.edu.ua/project/net4senergy

 

 

​​​​​​​

  • 1