В рамках реалізації міжнародного грантового проекту RoUaTADRI «Ro-Ua Транскордонний академічний розвиток для досліджень та інновацій» організовано робочу поїздку в Технічний університет Клуж Напока - Північний університетський центр Бая Маре (Румунія). Колеги партнерського університету ознайомили із досвідом організації навчальних лабораторій та впровадженням інновацій в навчальний процес.
Студенти нашого університету, які представляли інститут інженерної механіки, інститут архітектури, будівництва та енергетики, інститут інформаційних технологій прийняли участь в міжнародній студентській комунікаційній сесії разом із студентами румунського технічного університету. Наші студенти представили можливості новоствореного Центру інноваційного розвитку при ІФНТУНГ для реалізації студентських проектів та ознайомились із проектами румунських студентів, які реалізовувались із використанням сучасних систем автоматизованого проектування, засобів віртуальної реальності та верстатів із ЧПК.
Делегація викладачів та студентів відвідала передові румунські підприємства Universal Alloy Corporation Europe SRL (UAC) Dumbravita та EATON ELECTRO PRODUCTIE SRL Sat Sarbi, які знаходяться неподалік міста Бая Маре. UAC є світовим лідером у виробництві аерокосмічних виробів, постачальником авіаційно-космічних компонентів з вертикально інтегрованим ланцюжком створення, що включає лиття, екструзію профілів з алюмінієвого матеріалу, механічну обробку, обробку поверхні, комплектування та складання. EATON є частиною промисловості з виробництва електричного обладнання. Електричний сектор Eaton є світовим лідером у галузі розподілу електроенергії, якості електроенергії, управління та промислової автоматизації продуктів та послуг.
Обмін досвідом кращих практик дозволив нашим працівникам та студентам практично ознайомитись із організацією новітнього машинобудівного виробництва на базі сучасних верстатів із ЧПК та особливостями виробництва електричного обладнання, налагодити міжособистісні партнерські зв’язки із академічною спільнотою університету для подальшої реалізації спільних наукових проектів.