Відмова від вугілля: чим його замінять на Прикарпатті

Цьому надважливому питанню був присвячений радіоефір Суспільне: Карпати з гостем студії – проректором з науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Максимом Карпашем.

«Виклик, який стоїть перед Прикарпаттям щодо декарбонізації, тісно пов’язаний  із щорічним міжнародним кліматичним самітом СОР26 у шотландському місті Глазго, що  завершився минулого тижня. У підсумку було прийнято три глобальні ініціативи, серед яких декларація про скорочення викидів метану на 30 % у 2030 році, що напряму пов’язано з декарбонізацією енергетики   – говорить Максим Карпаш. –  Україна на СОР26 оголосила про плани до 2035 року зупинити використання вугілля для генерації енергії, а ДТЕК, як компанія що контролює понад 75 % українського добутку та використання вугілля, зобов’язалась відмовитись від цього «найбруднішого» енергоносія до 2040 року».

"Найбільший виклик у цій ситуації стоїть перед урядами за критично низького рівня довіри до них, – вважає науковець. – Інший бік питання – кошти. Усі запропоновані заходи передбачають кратне зростання інвестицій з доволі непрогнозованим періодом окупності".

Детальніше про те, чому виникла необхідність відмовлятися від вугілля, а також, які прогнози для Прикарпаття щодо часу припинення його використання та які можуть бути альтернативні види  енергетики – за посиланням: https://bit.ly/3p2wVFH.

2