Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу відвідала національна координаторка проєкту «Еразмус+» Світлана Шитікова. Адміністрація закладу представила на зустрічі основні напрямки його діяльності, які мають перспективу для налагодження транснаціонального партнерства між ЗВО, студентськими організаціями, сторонами, зацікавленими в розвитку інновацій та в обміні найкращими практиками.
Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик звернув увагу гості на те, що університет взяв чіткий курс на розвиток енергетичної складової освітньої та наукової роботи, яка ведеться його колективом. Цей напрям підсилюють економічні потреби країни воєнного часу. З огляду на такі тенденції, розширюється і коло зарубіжних партнерів ІФНТУНГ. До їх числа останнім часом долучилися Університет Тренто, Краківська політехніка, Варшавська політехніка, Ягеллонський університет, налагоджено контакти з литовськими та латвійськими колегами.
Також Ігор Іванович розповів про програму подвійних дипломів, реалізовану спільно із британським London South Bank University в рамках ініціативи Twinning , яка дала можливість створити магістерську освітню програму «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики». Незабаром її перші випускники вийдуть у вільне плавання.
Взаємини, що склались, можуть розвиватись і надалі. Але колектив ІФНТУНГ дивиться у перспективу, тому планує розвиток міжнародних зв’язків як у науковій, так і освітній царині.
Власне, таку можливість дає програма Європейського Союзу «Еразмус+», спрямована на підтримку освіти та спорту в Європі й за її межами. Вона не лише сприяє мобільності студентів, викладачів вишів із метою навчання, стажування або волонтерства за кордоном, але й підтримує проєкти, спрямовані на розвиток, передачу та впровадження інноваційних практик, на зміцнення співпраці освітніх закладів.
Європейська Комісія в межах Програми «Еразмус+» з березня 2022 р. запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи щодо отримання грантів на навчальну і академічну (кредитну) мобільність для підтримки українців, зокрема студентів вишів, які отримують можливість для короткотермінового навчання, практики чи стажування за кордоном. Під час російської війни проти України «Еразмус+» запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи для підтримки українців. Це – ті шанси, якими варто скористатися в кризовий період, аби краще підготуватися до етапу повоєнного відновлення.
Зрозуміло, що ІФНТУНГ не міг залишитися поза увагою керівників програми. І не лише тому, що він є унікальним, єдиним у нашій державі університетом нафтогазового профілю, але й з огляду на його чітку орієнтацію на європейські стандарти освіти й наукові пошуки в пріоритетних для всієї Європи напрямках – зокрема зеленої енергетики. Світлана Шитікова підкреслює:
-Ви є частиною Асоціації університетів Європи (EUA), що дуже важливо. Чому важливо? Тому що вони об’єднались, аби подолати виклики, з якими стикнулись європейські університети, і більшість із цих проблем є нашими спільними. Це потужний альянс, тож закликаю вас скористатися участю в ньому в таких напрямках, як подолання наслідків війни, розвиток потенціалу та обмін досвідом. Можливостей дуже багато.
Загалом перебуваємо на етапі вивчення європейського досвіду у сполученні з набуттям досвіду українського, унікального, такого, що набувається в умовах війни і має певну цінність для європейських колег. Тож складається ситуація, в якій ми цікаві світу не менше, аніж ми зацікавлені ним. І найкращою відповіддю на ті виклики, з якими зараз стикається людство, може стати відповідь, знайдена спільно. Одним із інструментів такого об’єднання зусиль є Програма «Еразмус+», орієнтована на сприяння міжнародній співпраці та побудову кращого майбутнього для всієї Європи, частиною якої є Україна.