В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась плідна зустріч українських студентів та міжнародного науковця. Завдяки ініціативі доцента кафедри прикладної економіки Іванни МЕЛЬНИЧУК та на запрошення завідувача кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій, доцента Андрія ЛАГОЙДИ, здобувачі мали нагоду побувати на занятті професора Університету прикладних наук м. Кайзерслаутерн (Німеччина) Олександра ЛАВРОВА.
У рамках лекційно-практичного заняття на тему «Короткий вступ до імітаційного моделювання на базі Plant Simulation (Siemens)», знаний професор поділився своїм унікальним 30-річним міжнародним досвідом у галузі обчислювальної техніки, математики, виробництва та логістики. Його багатий практичний досвід у реалізації науково-дослідних та промислових проектів став справжньою скарбницею знань для майбутніх фахівців.
Долучилися до цієї важливої події здобувачі першого, другого та третього рівнів освітньої програми «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», а також викладачі профільної кафедри. Слухачі мали змогу поринути з програмним забезпеченням Plant Simulation Siemens у світ аналітичного та імітаційного моделювання дискретно-подійних систем, дізнатися про застосування матаевристичних підходів, моделей на базі сіток Петрі та комбінованих методів, що поєднують імітаційне моделювання, оптимізацію та штучний інтелект.
Ця зустріч стала не лише цінним джерелом теоретичних знань, але й потужним імпульсом для розвитку практичних навичок студентів. Прямий контакт з міжнародним експертом такого рівня відкриває нові горизонти для їхнього професійного зростання та надихає на майбутні наукові звершення. ІФНТУНГ й надалі буде активно залучати провідних фахівців світу, щоб забезпечити своїм випускникам найсучаснішу та найактуальнішу освіту.
Довідково. Plant Simulation – це програмне забезпечення для моделювання, аналізу, візуалізації та оптимізації виробничих та логістичних процесів та матеріальних потоків. Використовуючи моделювання, складні та динамічні робочі процеси підприємства оцінюються для прийняття математично захищених підприємницьких рішень. Без імітаційного моделювання, лише за допомогою спрощених математичних описів і числових рівнянь, важко, а часто неможливо, врахувати велику кількість специфічних вимог та граничних умов і обмежень реальних систем.