У рамках реалізації проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (NET4ENERGY) впродовж двох місяців (березень-травень) проходять взаємні онлайн-візити між університетами-партнерами проєкту (ІФНТУНГ; Технічний університет в Кошице, Словаччина; Університет Мішкольца, Угорщина; Технічний університет Клуж-Напоки, Північний університетський центр Бая-Маре, Румунія) та семінари для студентів, викладачів, експертів і всіх, кого цікавить підвищення енергоефективності громадських будівель.
Перший міжнародний онлайн-семінар, який організовував Технічний університет в Кошице, об’єднав понад 60 учасників з України, Словаччини, Румунії, Угорщини. Так, до обговорення долучились студенти і викладачі ІФНТУНГ, Ужгородського національного університету, Технічного університету в Кошице, Сучавського університету, Університету Мішкольца, Північного університетського центру в Бая-Маре; представники Регіонального агентства інновацій (Словаччина), Центру європейських ініціатив та ін.
Тематика семінару була присвячена розробці концепції активного будинку для громадських будівель. Представники Технічного університету в Кошице розповіли про: особливості енергетичної сертифікації та енергетичного аудиту будівель (František Vranay); типи відновлюваних джерел енергії, можливості їх використання для громадських будівель та енергетичну класифікацію будівель (Zsolt Čonka); принцип роботи, типи, енергоефективність, способи проєктування теплових насосів (Marek Kušnír); систему енергетичного менеджменту (Rikin Tailor).
Також представники проєктних груп університетів-партнерів обговорили можливість спільної роботи для підвищення результатів між двома проєктами Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (HUSKROUA): NET4ENERGY (мета - щоб заклади вищої освіти стали енергетично ефективними будівлями і цей досвід передавали іншим європейським державам) та NESICA: нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні (мета - сприяти підвищенню енергоефективності та ВДЕ через освіту та практичну діяльність в громадах для підтримки сталого використання природних ресурсів).
Нагадаємо, що проєкт NET4ENERGY спрямований на створення власних планів дій зі сталого енергетичного розвитку в університетах-партнерах, встановлення пілотних установок на відновлюваних джерелах енергії із реальною економією для закладу (в одному із корпусів університету уже встановлено пілотну систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів і демонстраційну сонячну електростанцію), розробку спільних навчальних програм, обміни кращими практиками у сфері енергоефективності й енергозбереження тощо. Більше: https://www.nung.edu.ua/project/net4senergy