Сьогодні, 25 жовтня, спільнота Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу писала радіодиктант національної єдності, який традиційно відбувається до Дня української писемності та мови, а цього року – вже у двадцять п’яте. Чи варто нагадувати, що подія об'єднує усіх українців та знавців української мови по всьому світу та дає можливість долучитись до цієї традиції та відчути себе частиною великої спільноти.
В ІФНТУНГ радіодиктант писали викладачі, студенти, бібліотекарі, працівники та ліцеїсти аж у трьох локаціях університету (не враховуючи тих, хто писав осібно): у читальному залі науково-технічної бібліотеки (за організації НТБ), у лекційній аудиторії 02 (за організації Студентського парламенту) та у корпусі № 7 (за організації Інституту гуманітарної підготовки та державного управління). Попри те, що в університеті превалюють технічні спеціальності, охочих випробувати власні сили у грамотному володінні української мови було чимало. У перших лавах учасників – викладачі й студенти ІГПДУ, які тримають мовний фронт і тил та для яких високий рівень знання рідної мови є запорукою успішної професійної діяльності. Тож гайда писати, щоб перевірити свої знання та власним прикладом підтримати студентів!
Зворушливою була атмосфера заходу, коли на події об’єднались учасники з різних міст і сіл України, військові на сході та півдні країни, що перебувають близько лінії фронту, українська діаспора у багатьох країнах.
Цьогорічна авторка радіо диктанту – відома українська письменниця та есеїстка Оксана ЗАБУЖКО з текстом «Магія голосу». Текст читав письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло ВИШЕБАБА.
На жаль, учасникам, які організовано писали радіодиктант в ІФНТУНГ, завершити його завадила повітряна тривога. Але відчуття єднання у всіх залишилось, бо навіть у такі складні часи мова нас об’єднує, надихає, вселяє віру у перемогу добра над злом.
Довідково.Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови. Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світові.