Команда Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на чолі з ректором Ігорем ЧУДИКОМ взяла участь у заході «Місто-Бізнес-Університет», який відбувся за організації Бізнес Асоціації Івано-Франківська. До участі були запрошені також команди Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету та Університету Короля Данила.
Метою заходу було показати роль університетів у бізнес-процесах, оскільки вони готують майбутніх фахівців і лідерів, здатних втілювати інноваційні ідеї та підходи вреальному секторі економіки, представити сильні сторони та їх значення для міста та діяльності бізнесу та показати підприємцям переваги для бізнесу від співпраці з навчальними закладами в науково-дослідній та проектній сферах.
Привітали учасників очільниця програми БАІФ «Освіта. Просвіта. Інновації» Галина ГРИВНАК та голова Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Дмитро РОМАНЮК. Вони переконані, що захід сприятиме не лише налагодженню ефективного партнерства між бізнесом і ЗВО, а й створенню міцної платформи для обміну знаннями, ідеями та ресурсами.
Кожна команда брала участь у панельній дискусії «Ефективність через партнерство: переваги співпраці бізнесу та університетів». Представляючи сильні сторони ІФНТУНГ, ректор наголосив:
- ІФНТУНГ посідає почесне місце в десятці найкращих технічних закладів вищої освіти України і є університетом №1 у сфері підготовки талантів для нафтогазової галузі України;
- університет – № 1 на Прикарпатті в «QS World University Rankings: Europe 2024» та «The Times Higher Education»;
- нас прийнято в Асоціацію університетів Європи (EUA), яка впливає на політику ЄС у царині вищої освіти, досліджень та інновацій;
- ми – університет енергетичного профілю, унікальний не лише для західного регіону, але й для всієї України, адже лише в Івано-Франківську 26 % підприємств пов’язані з енергетикою.
- ми – технологічний університет, а на виробництві скрізь присутня технологічна складова;
- наші студенти здобувають освіту за 136 актуальними освітніми програмами, працюють з новітнім обладнанням у сучасних лабораторіях;
- наші студенти навчаються за програмами подвійних дипломів у провідних закладах освіти Польщі й Великобританії та здобувають дуальну освіту;
- партнерство університету з понад 50 лідерами різних галузей економіки України;
- стипендіальні програми від стейкхолдерів;
- потужна команда викладачів, у складі якої – 1 академік НАН України, 53 доктори наук, професори і близько 280 кандидатів наук, доцентів;
- ми розвиваємось і змінюємось відповідно до вимог часу.
Університет представив проект Рекрутингово-навчально-наукового центру для бізнесу громади (РННЦБГ), метою якого є забезпечення бізнесу громади кваліфікованими людськими ресурсами та підтримка інноваційного розвитку через співпрацю з університетом.
Візія роботи РНЦБГ передбачає орієнтацію на таких ключових напрямах:
Короткотерміновий навчальний інтенсив (підготовка та перепідготовка) для потреб виробництва, в тому числі студентів, які навчаються на 3-4 курсі за близькими до специфіки виробництва спеціальностями і готові продовжувати навчатися за дуальною формою освіти.
Пошук, залучення та впровадження інноваційних рішень (технологій) для бізнесу громади.
Технічний та економічний консалтинг у сфері зеленої економіки та енергоефективності.
Використання університету як платформи для розширення партнерств, в тому числі міжнародних та реалізації спільних проектів.
«У фокусі нашого проекту – підготовка, перепідготовка та збереження кваліфікованого людського ресурсу для міста. Війна заставила нас швидко переорієнтовуватись та задовольняти потреби виробництва та бізнесу. Людський капітал – це та основа, на якій тримається і освіта, і наука, і бізнес» - підсумовує важливість проекту ректор.