В мальовничому містечку Жепенник-Стшижевський (Польща) відбувся черговий етап міжнародного проекту UNIVERSEH 2.0 Extended for Ukraine – Міжнародна конференція-семінар. У дводенній мережевій та науковій зустрічі в рамках підготовки космічної місії SPACE EXPEDITION WORKSHOP INTERNATIONAL CONFERENCE «Human factor in the Settlement of the Moon and Mission Operations workshop: Analog Space Mission» серед 30 студентів з Польщі, Франції, Швеції та України участь у програмі Space Expedition взяли студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: Яна РОМАНІВ (гр.ТЗ-21-1), Ірина ДРАЙОВИЧ (гр. ІС-21-2), Яна ДРЕБОТ (гр. ФІЛ-20-2), Анастасія МАНДЗЯК (гр. ПМ-23-1), Вероніка ЧУДИК (гр. ІП-22-2), Діана МАТЕЙЧУК (гр.ПМ-21-1), Світлана КОТУРЛАШ (гр.ІП-22-1), Єлизавета СВІТЛИЧНА (гр. НІВ-21-2).
Координатор проєкту UNIVERSEH 2.0 Extended for Ukraine, директор Інституту нафтогазової інженерії, проф. Олег ВИТЯЗЬ заявив, що це був останній захід в 2024 році та похвалився, що протягом року викладачі й студенти університету взяли участь в чотирьох заходах, які проходили в Швеції та Польщі: «І цього разу команда, до якої входили наші студентки (Світлана КОТУРЛАШ, Анастасія МАНДЗЮК та Вероніка ЧУДИК) виборола на хакатоні перше місце. Крім того, цікавою була програма перебування, чудові лекції фахівців та неймовірні локації супроводжували студентів на Space Expeditions Workshop».
Щоразу учасники з ІФНТУНГ діляться своїми враженнями про проект та отриманий досвід:
Світлана КОТУРЛАШ (гр.ІП-22-1): « Участь у Space Expeditions Workshop була неймовірним досвідом ! У нас були практичні заняття, на яких ми досліджували два середовища: Habitat 1.0 та Habitat 2.0. Ми самостійно проводили УЗД, вимірювали пульс, температуру, ультразвукову діагностику, бігали, і навіть використовували розумні ваги, які визначали вагу кісток, рівень жиру, м’язову масу та кількість води в організмі. Надзвичайно цікавим було тестування на спеціальній установці, на якій нас розкручували та фотографували зіниці для діагностики з різних позицій, а після цього ми перевіряли показники тиску й температури, щоб побачити зміни. Найбільше мене вразив Habitat 1.0, що нагадував космічний корабель. Особливий виклик полягав у тому, що все спілкування, робота і презентація проходили англійською, але це тільки зробило досвід ще більш захопливим і корисним!»
Яна ДРЕБОТ (гр. ФІЛ-20-2): «Тиждень на проєкті виявився дуже цікавим і пізнавальним. Ми стали учасниками аналогової космічної місії. У день нашого приїзду ми розділились на команди та послухали мотивуючу лекцію. На другий день моя команда відвідала habitat 1.0, де ми провели цікаві дослідження та дізналися про можливості людського організму. У неділю команди змінили середовище проживання, тому я побувала у habitat 2.0. Там було неймовірно цікаво, ми випробували гіроскоп, спробували скористатися УЗД апаратом та зробили повну перевірку стану нашого здоров'я. Ми відвідали обсерваторію, дізналися вражаючі факти, побували на чудових лекціях, познайомились з неймовірними людьми. Також ми спробували розробити проєкт власного поселення на Місяці. Поїздка була сповнена позитивними емоціями та корисними знаннями. Цей досвід був дивовижний!»
Єлизавета СВІТЛИЧНА (гр. НІВ-21-2): «Програма стала незабутнім досвідом! Ми моделювали роботу команд астронавтів, виконуючи різноманітні завдання. Це допомогло глибше зрозуміти виклики космічних місій і важливість командної роботи. Також мали можливість відчути на собі як тренують космонавтів. Лекції від провідних експертів надихнули й розширили знання про сучасність і майбутнє космічних досліджень. Цей досвід мотивує мріяти й рухатися вперед».
Вероніка ЧУДИК (гр. ІП-22-2): «Ми відвідали два місячні середовища існування, де ознайомилися з різними аспектами космічного життя. Кожен з нас мав можливість потренуватися на гіроскопі, щоб відчути, як космонавти тренуються на таких пристроях для підготовки до космічних місій. Ми працювали з медичними пристроями, зокрема ультразвуковим сканером, електроенцефалографом, аналізували біоелектричний імпеданс, вимірювали тиск і температуру тіла, а також проводили аналіз зібраних даних. Це був незабутній досвід, адже ми ознайомилися з багатьма аспектами проведення космічних місій і життям космонавтів в ізоляції. Ми дізналися багато про ефекти ізоляції та її вплив на людину, а також змогли відчути себе у ролі космонавтів, переживши цей захопливий досвід».