20 березня у Калуській громаді відбулася ключова бізнес-подія року – KALUSH EXPO 2025, що об’єднала представників українського та міжнародного бізнесу, інвесторів, експертів і управлінців. Це унікальна платформа для розвитку економічних зв’язків, залучення інвестицій та зміцнення промислового потенціалу Прикарпаття.
Одним із учасників заходу стала кафедра комп’ютеризованого машинобудування, яка представила власні розробки та інноваційні рішення для автоматизації виробничих процесів. Зокрема, університетська експозиція включала створений на кафедрі функціональний макет шлюзової камери холодильника, інтерактивні стенди для демонстрації процесів пневмоавтоматики, електропневматики та релейної електричної автоматики. Відвідувачі могли ознайомитися з інструментами моделювання алгоритмів, складання схем автоматизації та іншими технологіями, що використовуються в нафтогазовій та інших галузях.
У рамках другої панельної дискусії експерти обговорили перспективи кроссекторального кластерного руху та смарт-спеціалізації регіону. Професор, доктор технічних наук, директор Інституту інженерної механіки та робототехніки ІФНТУНГ Леся Шкіца наголосила на ролі автоматизації та роботизації у підвищенні конкурентоспроможності бізнесу. Вона також окреслила перспективи впровадження інноваційних технологій у промисловість і кластерну кооперацію, що є стратегічно важливими для розвитку регіону, а також розповіла про роль інженерної механіки у смарт-спеціалізації регіонів.
Програма KALUSH EXPO 2025 включала не лише експертні дискусії, а й виставку промислової продукції та послуг, презентацію інвестиційного потенціалу Калуша, можливості для нетворкінгу та налагодження ділових контактів.
Участь кафедри комп’ютеризованого машинобудування у цьому заході вкотре підтвердила її лідерство у впровадженні передових технологій та активну взаємодію з промисловістю задля розвитку інноваційних екосистем регіону.
*