Із ректором на діалог

Днями в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) відбулася діалогова зустріч між представниками адміністрації, підрозділів університету, студентського містечка, студентами, викладачами, мешканцями гуртожитків включно з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Учасники зустрічі обговорили існуючу внутрішньоорганізаційну комунікацію університету й окреслили потенційні кроки для кожної зі сторін для досягнення бажаних покращень. 

1Адміністрацію університету представляв ректор, професор  Ігор Чудик. За його словами, такий формат заходів необхідно масштабувати і зробити регулярним: «Така комунікація дає можливість почути краще потреби тих, хто навчається, працює в університеті, проживає в гуртожитках. Без поєднання зусиль кожної зі сторін побудова ефективної комунікації, а в подальшому і спільного майбутнього є неможливою».

Директорка студмістечка Валентина Качала впевнена, що з новопризначеним ректором ефективна комунікація з адміністрацією університету стане реальністю. ЇЇ брак досі поглиблював проблеми в гуртожитках, де спільно мешкають ті, хто навчається, працює і вимушено переїхали до Івано-Франківська.

Для представників і представниць ВПО зустріч допомогла відчути себе залученими і включеними в життя університету як спільноти. Так, Наталя Бугеря, ВПО з Луганської області, яка більше року разом із сім’єю мешкає в гуртожитку університету, поділилася, що «за звичайних умов ми б не познайомилися, не поспілкувалися, не розказали б про свої проблеми. А в такому просторі усі сторони нас почули». 

Завдяки діалогу студенти можуть налагодити якісніший зв’язок із викладачами і дирекцією інститутів, висловити своє бачення недоліків освітнього процесу, різних форм навчання в університеті. Як зазначив студент, член профкому Іван Гой, «у час, коли ми будуємо нову Україну з новою освітою важливо розуміти і чути одне одного».

2Діалогову зустріч фасилітувала Віра Кудлач, Голова Правління громадської організації «СпільноМи», сертифікована фасилітаторка і медіаторка, доцентка кафедри суспільних наук ІФНТУНГ. «Діалог - це не просто розмова двох людей, а  підготовлений багатосторонній процес, простір, в якому люди чують одне одного і відкрито говорять про те, що є важливим для них. Шляхом налагодження діалогу наша ГО підтримує людей у пошуку сенсів і побудові довірливих стосунків», - зазначила пані Віра.

Діалогова зустріч стала підсумковою в проєкті «Налагодження ефективної взаємодії в громаді», який реалізувала ГО у співпраці зі студмістечком ІФНТУНГ. Проєкт включав проведення серії тренінгів, розробки і презентації інформаційної листівки з основ ефективної комунікації для працівників, студентів і мешканців гуртожитків ІФНТУНГ включно з ВПО. Детальніше про діяльність ГО: https://www.facebook.com/spilnowe.  

Заходи проводилися в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації». Їхній зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту Re:Ukraine ГО «СпільноМи» і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
                                                                                                                                                         За інформацією ГО «СпільноМи»

 

  • 1
  • 2
  • 3