Благодійний фонд «Чисті серцем» завітав нині до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу з доброчинною допомогою – сонячними панелями, що суттєво збільшать генеруючі потужності, якими вже користується ЗВО.
Безперечно, енергозберігаючі технології зараз надзвичайно важливі для будь-якої установи в Україні, але для ІФНТУНГ після минулорічного ракетного удару, це питання ще гостріше. Тому на отримані панелі вже є багато планів. Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик каже:
-Це дуже цінний донат, адже розглядаємо його не лише як нову генеруючу потужність, але й дослідницьке, наукове обладнання для наших програм «Інженерія відновлюваної енергетики», «Менеджмент енергетичної інженерії організацій». Використання сонячної енергії – це плюс нашому освітньому і науковому бекґраунду. Нинішня допомога унікальна тим, що її надала місцева, дуже прогресивна громадська організація, яка дбає про наше Прикарпаття, і вони привезли університету обладнання абсолютно нове, унікальне, легкомонтажне, що дає можливість використовувати не лише покрівлі.
Співзасновник БО «Чисті серцем» Василь Вишиванюк пояснює:
- Ці 270 панелей надійшли від наших партнерів із Франції. Вони не важкі, легкі для встановлення в різних місцях. Вага однієї - 5 кг, а розмір - 5 м довжини і 39 см ширини, виробляє 140 кіловат електроенергії. В Україні це зараз скрізь потрібно. Бо кожен кіловат відновлюваної енергетики - це плюс до нашого енергоринку. А він дуже постраждав від війни. Ми намагаємося максимально допомагати різним закладам такими панелями. Передали їх і військовим, адже такий рулон хоч де можна розгорнути й зарядити павербанки, не включати генератори, які помітні й гудуть. Панелі гнучкі. Їх можна клеїти на бляху, на вертикальну стіну, на старі дахи, куди краще не додавати великої ваги. Вони не бояться граду.
Наразі вирішується, які саме корпуси обладнають новими панелями, а викладачі вже планують їх використання в підготовці фахівців енергетичних спеціальностей. Професор кафедри екології Олег Мандрик каже:
-Таке обладнання вирішує дуже актуальне питання для ІФНТУНГ. Насамперед, у зв’язку з воєнними діями, бачимо, які трапляються перебої з електроенергією. А навчальний процес повинен тривати. Крім того, ми будуємо енергетичний університет, і важливо, щоб він був енергонезалежним і в ньому надавались якісні освітні послуги. Тим більше, що готуємо інженерів відновлюваної енергетики та екологів.
Тож нині колектив ІФНТУНГ дякує БО «Чисті серцем» не лише за тепло і світло у навчальних корпусах, але й за нові можливості для практичної підготовки фахівців перспективних спеціальностей повоєнного майбутнього.