А ви знаєте, що Геологічний музей ІФНТУНГ – це справжній скарб для тих, хто цікавиться історією Землі! Музей, який містить найбільші краєзнавчі та геологічні колекції в Україні, знаходиться в головному корпусі ІФНТУНГ та займає площу 550 квадратних метрів. Заснування музею відбулося ще у 1873 році, а його колекції поповнювались завдяки придбанню експонатів на виставках, у музеях, в експедиціях та від приватних колекціонерів з усього світу. За 150 років існування музею було зібрано багато взірців з усього світу.
30 березня 2023 року в Геологічному музеї ІФНТУНГ відбулась захоплююча лекція на тему "Геологічне краєзнавство Карпат" з навчальної дисципліни "Туристичне країнознавство та краєзнавча діяльність" для студентів ОПП «Міжнародний готельно-туристичний бізнес». Бінарну лекцію провели доц. Наталія Казюка спільно із завідувачкою Геологічного музею п. Галиною Боднар.
Студенти ОПП «Міжнародний готельно-туристичний бізнес» дізналися багато цікавого про геологічні формації Карпат, а також про туристичні маршрути, які проходять через них. Лектори поділилися цікавими фактами про геологічну історію Карпатського краю та своїм досвідом з геотуризму. Під час лекції було представлено багато цікавих експонатів. Студенти також отримали можливість задати питання лекторам та обговорити прикладні аспекти можливого застосування мінералів в оздобленні інтер’єру та екстер’єру готелів. Після лекції було організовано екскурсію по музею, під час якої відвідувачі могли більше дізнатися про геологічну спадщину Карпатського регіону.
Також студенти засвоїли набуті знання на інтегрованому практичному занятті, присвяченому історії знайденого при розкопках в с.Старуня, котрі дали поштовх розвитку туризму в регіоні.
Використовуючи інтерактивну смарт-панель, студентам було запрезентовано світовий феномен археології в с.Старуня.
Саме тут понад 100 років тому відбулася унікальна зустріч людини та велетенських доісторичних тварин: мамонта і волохатого носорога.
5 жовтня 1907 року з копалень на поверхню з глибини 12,5 м підняли тушу тварини, яка була вкрита шкірою і мала збережені м’які частини тіла. Все це відбулось завдяки так званому "земляному воску" - озокериту, який забальзамував тварин.
Саме ці історичні події стали поштовхом для створення неподалік Парку Історії Землі "UNDERHILL", який є партнером нашої освітньої програми!