Через співпрацю – до розвитку

У цей складний час Україна відчуває потужну міжнародну підтримку й допомогу в усіх сферах. Зокрема, на підтримку українських освіти і науки уже сформувалася широка міжнародна наукова коаліція, яка готова допомагати нашим вченим тримати «свій фронт» й ефективно працювати над виконанням завдань, які постали разом з новими реаліями.

Так, 20 липня румунські партнери - Регіональний офіс транскордонного співробітництва, Центр європейських студій Університету імені Олександра Іоана Кузи в м. Ясси та Академія регіональних наук, провели міжнародний науково-дослідницький семінар щодо ролі регіональної науки в нарощуванні потенціалу стійкості в Україні.

Мета заходу – визначити ефективні способи співпраці та наукової підтримки і допомоги для повоєнного відновлення України. Захід об’єднав провідних європейський експертів з регіональної науки та представників українських університетів, які спільно працюватимуть над повоєнним відновленням і розвитком нашої держави. Досвідом роботи під час воєнного стану та ідеями ефективної наукової співпраці поділились науковці з Чернівців, Чернігова, Івано-Франківська та Одеси.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) представляв на семінарі проректор з науково-педагогічної роботи, професор Максим Карпаш. У своїй доповіді він поділився досвідом роботи університету під час воєнного стану та пропозиціями щодо наукової співпраці з міжнародними партнерами. Так, повномасштабна війна стала величезним викликом для освітньої галузі, з’явились нові фактори впливу, до яких ніхто не готувався: постійна небезпека; відтік закордон науково-педагогічного персоналу та студентів у зв’язку з війною; призупинення міжнародних проєктів; організація роботи, навчання та вступної кампанії під час воєнного стану тощо. З перших днів повномасштабної війни університет працює в посиленому режимі, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам, колегам з територій, де ведуться активні бойові дії та Збройним Силам України.  Та, за словами проректора, попри всі виклики і проблеми воєнного часу потрібно об’єднуватися і працювати над відродженням України (зокрема й енергетичним) вже зараз, не чекаючи перемоги. А наука, заручившись міжнародною підтримкою, повинна відіграти ключову роль у цьому процесі.  

За результатами зустрічі експертами розроблено план діяльності з підтримки регіональної науки.