Європейська дослідницька Рада

Додаткова інформація

 

 

ERC 
ERC, створена Європейським Союзом у 2007 році, є провідною європейською організацією, що фінансує передові передові дослідження. Вона фінансує творчих дослідників будь-якої національності та віку для реалізації проектів по всій Європі.
ERC пропонує 4 основні грантові схеми: Стартові гранти, консолідуючі гранти, просунуті гранти та синергетичні гранти. Завдяки додатковій схемі грантів на підтвердження концепції, ERC допомагає грантоотримувачам дослідити інноваційний потенціал їхніх ідей або результатів досліджень.
Центром керує незалежний керівний орган - Наукова рада. З 1 листопада 2021 року Президентом ERC є Марія Лептін.
Загальний бюджет ERC з 2021 по 2027 рік становить понад 16 мільярдів євро в рамках програми "Горизонт Європа" під керівництвом Європейського комісара з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Іліани Іванової.


Структура та управління
ERC складається з незалежної Наукової ради, керівного органу, що складається з видатних дослідників, та Виконавчої агенції, яка відповідає за реалізацію проекту.


Наукова рада
Наукова рада керує діяльністю Центру та відповідає за визначення наукової стратегії Центру. Вона складається з 22 видатних вчених та науковців. Від імені наукової спільноти Європи Наукова рада діє з метою заохочення творчості та інноваційних досліджень.  Члени Ради призначаються Європейською Комісією за рекомендаціями незалежного Ідентифікаційного комітету. Термін повноважень членів Наукової ради становить чотири роки, з можливістю поновлення один раз.
Голова Наукової ради є Президентом ERC та офіційним представником ERC в Європейській Комісії та інших органах. Марія Лептін вступила на посаду Президента ERC з 1 листопада 2021 року. 
Віце-президентами ЄРЦ є Герд Гігеренцер (соціальні та гуманітарні науки), Ейстейн Янсен (фізичні та інженерні науки) та Єспер Свейструп (науки про життя).


Виконавча агенція ERC
Виконавча агенція ERC (ERCEA) реалізує стратегію ERC, визначену Науковою радою, та відповідає за щоденне адміністрування грантів. Вона відповідає за виконання річної робочої програми, реалізацію конкурсів, надання інформації та підтримки заявникам, організацію експертного оцінювання, укладання та управління грантовими угодами, надання допомоги Науковій раді ЄЦПО та інформування про діяльність ЄЦПО. Лоранс Моро є директором ERCEA з червня 2022 року.


Правління Центру
Правління ERC забезпечує ефективний зв'язок між 2 складовими ERC, а саме Науковою радою та Виконавчою агенцією ERC. Вона готує пленарні засідання Наукової ради та слугує платформою для обміну інформацією та ідеями.
До його складу входять 5 членів: Президент ERC, 3 віце-президенти та директор Виконавчої агенції ERC.


Основні показники
Бюджет: 16 млрд євро (2021-2027) - 17% від загального бюджету програми "Горизонт Європа.
З 2007 року ERC профінансувала понад 16 000 проєктів та понад 10 000 дослідників. Вона оцінила понад 130 000 дослідницьких пропозицій.
Кожен грантер ERC наймає в середньому 7 членів команди. 
Проекти ERC призвели до отримання понад 2200 патентів та інших заявок на права інтелектуальної власності, а грантоотримувачі ERC заснували або стали співзасновниками понад 400 стартапів.
Понад 200 000 статей, опублікованих у наукових журналах, 14 Нобелівських премій, 7 медалей Філдса, 11 премій Вольфа та десятки важливих нагород, присуджених грантоотримувачам ERC.
Понад 850 науково-дослідних установ приймають у себе грантоотримувачів ERC, які є представниками понад 97 національностей.


 В додатку для перегляду додаємо робочу програму ERC 2024 р. для ознайомлення.

РОБОЧА ПРОГРАМА ERC