Сергій Байов (ІЕМ)

Його випадок – унікальний! Єдиний керуючий магазином у величезній українській мережі супермаркетів «Сільпо», який очолив колектив іще… будучи студентом. Знайомтесь: Сергій Байов. Навчається в магістратурі Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ на спеціальності «Економіка», група ЕКм-20-1.​​​​​​​1

В Івано-Франківськ приїхав з м.Дніпра – Західна Україна припала до душі ще коли вперше побував у Львові. Закохався в його неповторну атмосферу і людей. Тож коли замислився над вибором університету й про подальше навчання, зрозумів: їхати треба саме в цьому керунку. Оскільки першу професійну освіту Сергій здобув за спеціальністю «Розробка та експлуатація газових родовищ», то рішення лежало на поверхні: Івано-Франківськ – бо це Західна Україна; Національний технічний університет нафти і газу – бо він єдиний в країні такого профілю. Ну, хіба що вніс деякі корективи. Ще раніше Сергій помітив: його захоплює робота з цифрами й показниками, тому цього разу звернув увагу на вивчення економіки бізнесу. І, здається, поцілив у «яблучко»!

В житті завжди так: щойно «сідаєш у свої сани» - відчуваєш це одразу. Поїхали! Так і в Сергія Байова. Стартував уже в 2017 році. Пожив пару тижнів у гуртожитку, знудився й вирішив взятися до роботи. І не будь-якої, а саме в обраній спеціальності. Починати довелось із перших щаблів – з посади касира торговельного залу магазину «Сільпо». Вже за півроку з усім розібрався рівно настільки, аби вирушити далі й опанувати роботу касира центральної каси – значно відповідальнішу, бо тут уже йдеться й про гроші, й про документи. Але вже за пару місяців зрозумів, що хоче рухатися далі й… пройшов співбесіду на посаду заступника керуючого магазином.

Зауважте: все це відбувалося паралельно зі стаціонарною формою навчання. Тут Сергій також примудряється справлятись – встигає отримувати найкращі оцінки. І в кар’єрі не зупиняється. Ось уже другий місяць він працює керуючим магазином «Сільпо» на Північному Бульварі. На нашу бесіду ледве знайшовся час. Такий тиждень гарячий: були перевірки і з податкової, і з Держспоживслужби… Тож робочий день закінчується далеко не за графіком. Трохи вибився з навчального розкладу, але каже, що обов’язково надолужить за вихідні.

В мене тільки одне питання: «Як це можливо?» Дійсно, як бути і успішним студентом, і невтомним реалізатором своїх мрій не послідовно, а одночасно?

Сергій Байов упевнено каже: «Насамперед, треба бути відповідальним. Он-лайн пари відвідую за кожної можливості, й конспекти пишу, й доповіді готую. З цим проблем немає. Дистанційне навчання виручає. Але, якщо чесно, так хочеться на пари! Дуже хочеться!»

Можна зрозуміти тугу за студентською лавою, за однокурсниками. Тим більше, що випуск – уже незабаром. А потім – великий шлях в улюбленій професії. Те, що Сергій її любить, сумнівів немає. Він і зараз віддається їй всім серцем, і мріє про майбутнє. З власного досвіду радить усім, хто зараз обирає собі майбутню спеціальність, не думати про те, яку посаду колись обійматимете, не перейматись наполяганнями батьків, не йти туди, де легше і де візьмуть на бюджет, а шукати собі справу до душі, де зможете зробити щось суттєве, самореалізуватись. Каже: «Людина відображається у своїх вчинках».

Виходить, вибір спеціальності – дуже важливий вчинок, який зробить вас тією людиною, якою хочете стати.