Контролювати й економити

Пріоритетна мета проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» - підвищення рівня енергоефективності в регіоні, що веде до пом'якшення змін клімату. Першим обов`зковим кроком до енергоефективності є запровадження енергетичного менеджменту. Але управляти тим, що не вимірюється - неможливо. В університеті уже є чималі напрацювання в цьому напрямі.  Так, минулого року в одному з корпусів університету встановили унікальну систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів. Вона дозволяє отримати реальні дані по споживанню електричної та теплової енергії, холодної та гарячої води. Окрім того, відбувається моніторинг основних показників мікроклімату – температури і вологості повітря, концентрації вуглекислого газу. Всі показники в процесі моніторингу доступні для перегляду в режимі реального часу на будь-якому пристрої та зберігаються у хмарному сховищі для подальшого аналізу. Отримані дані допоможуть оцінити реальний ефект після впровадження енергофективних заходів для зменшення споживання енергоресурсів в будівлях університету. Ця установка є унікальною та передовою як в Україні, так і в європейських державах. Тож надалі ІФНТУНГ буде ділитись досвідом ефективного управління енергетичними ресурсами з іншими навчальними закладами, щоб допомогти їм підвищити енергоефективність.

Щоб допомогти розбудувати систему енергетичного менеджменту і як результат – оптимізувати енергоспоживання та підвищити рівень енергоефективності й іншим університетам, фахівці ІФНТУНГ підготували комплект документів для впровадження системи енергетичного менеджменту в громадських будівлях. Документи розроблено на основі кращих практик підприємств, установ та університетів Європейського Союзу відповідно до вимог міжнародного нормативного документу ДСТУ ЕN ІСО 50001 «Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанова щодо використання». Документи будуть корисними всім закладам вищої освіти, школам й установам державної чи комунальної форми власності.

Незабаром напрацювання університету у сфері енергетичного менеджменту доповняться ще одним елементом - Агенством з енергетичного менеджменту (ЕМА). Створення Агенства передбачає проєкт "Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату". ЕМА - це організації на місцевому чи регіональному рівні, що покликані підтримувати впровадження інноваційних технологій в управління енергією. Також вони діють у напрямку вирішення нагальних питань і проблем в секторі енергетики та формують свою діяльність на основах концепції сталого розвитку.

Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом. Тривалість - 1,5 роки (01.11.2020 - 30.04.2022).

Загальний бюджет на партнерів - 248 202,00 євро, в т.ч.: бюджет для України – 184 670,00 (ґрант ЄС – 165 930,00 євро, внесок українських партнерів – 18 740 євро).

Додаткова інформація