Наші випускники

Додаткова інформація

Марущак МартаМарущак Марта - менеджер з персоналу – мережа готельно-ресторанних комплексів «Fomich Hotels Group»

Професійний шлях:

Березень 2017 – Серпень 2017

Адміністратор рецепції готелю - «Romantik SPA Hotel» (м. Яремче)

Вересень 2017 – Квітень 2018

Конференц-менеджер (на фрілансі)

Травень 2018 – Червень 2018

Туристичний менеджер - туроператор «Апельсин»

Вересень 2018 – Листопад 2018

Рекрутер – рекрутингова компанія «Foxly»

Квітень 2019 – по нині

Менеджер з персоналу – мережа готельно-ресторанних комплексів «Fomich Hotels Group»

Який університетський досвід пригодився в житті? Які предмети були корисні?

Що можете побажати теперішнім студентам?

Найбільше знадобились предмети – «менеджмент» та «маркетинг», в т.ч. «тур. Менеджмент» і «тур. маркетинг» (теорію та практичні навички застосовувала протягом усього професійного шляху). А також «стандартизація та сертифікація готельно-ресторанних закладів» та предмети в яких ми на практиці навчились складати тури, застосовувати організаторські здібності тощо (нажаль усіх предметів не пам’ятаю)

Мені не вистачило практики в університеті та розподілу (орієнтовно після 3 курсу) на більш вузькі галузі. Після випуску довелось спробувати багато напрямків в туризмі, щоб зрозуміти, який саме мені до душі.

Хочу зауважити, що студентам варто вивчати під час навчання в університеті різні програми з бронювання (готелів, квитків, турів і тд) та програми, які базуються на системі С1 (адже дуже багато готельно-ресторанних закладів працюють з програмами, що базуються на С1 і дуже схожі за своїм інтерфейсом). А також рекомендую студентам вивчати іноземні мови (особливо англійську), розвивати розмовні, комунікативні навички та вивчити і засвоїти для тебе тайм-менеджмент. Це те на що я звертаю увагу, якщо підшуковую кандидатів без досвіду для готельно-ресторанних закладів.

 

Микуляк КсеніяМикуляк Ксенія, директор туристичної агенції, директор-власник готелю «Затор» с. Вишків Долинського району.

Любов до подорожей – це надовго. А для мене  - улюблена справа на все життя. Свій шлях до світу туризму я розпочала з навчання на спеціальності «Туризм» у ІФНТУНГ, про що зовсім не шкодую. Потім були 3 роки роботи в одному з туристичних агенств міста Івано-Франківська.І як результат – власнаагенція, яка успішно працює вже 5 років. Також підписаний контракт  щодо відкриття фрайчайзингового агенства «TUI». Від моменту отримання диплому і до сьогодні був довгий шлях: постійне навчання, самовдосконалення, теоретичні лекції та виставки до різних країн. Маю особливе задоволення, отримуючи багато позитивних відгуків про мою роботу.Вже 10 років разом з чоловіком приймаємо гостей у нашому готелі в горах.

Чому саме туризм є перспективним? Це креативна та цікава індустрія, яка без сумніву розвиватиметься і в майбутньому. Вдячна своїм викладачам з кафедри туризму, які навчали бути самостійними та відповідальними за прийняті рішення, за широкий спектр знань, які приигодилися в процесі роботи, може  і не зразу. Студентам бажаю йти до своєї мрії, незважаючи на труднощі. Цікавитися новими тенденціяи, осовоювати нові знання, особлиов у сфері інновацій в туризмі та іноземної мови.

 

 

 

 

 

Прокопів Христина

Гритчук (Прокопів) Христина Ігорівна - адміністрація Коршівської територіальної громади, спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму.

Навчання: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (спеціальність туризм, магістр)(2019 р.)

Професійний шлях:

з 2015 р. по 2018 р. – менеджер турагенства м. Івано-Франківськ

з 2018 р. по 2019 р. – методист відділу культури Коломийської районної державної адміністрації.

з 2020 р. - спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Коршівської територіальної громади (напрям культура і туризм).

Досягнення: участь, підготовка та проведення Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю «Коломийка», фестивалю духовної пісні «Все упованіє моє на Тебе, Мати возлагаю» (м. Коломия), обласного літературно-мистецького фестивалю ім. Квітки Цісик (с. Ліски).

Корисні предмети: проєктування! (написання проєктів), інформаційні технології, туристичне краєзнавство, економіка, англійська мова, екскурсознавство, діловодство.

Побажання студентам:

  1. Не боятися важкої фізичної і розумової праці!
  2. Бути впевненим у собі!
  3. Вчитися писати проєкти!
  4. Подорожувати і пізнавати все навколо!

 

 

Кобилянський А.Андрій Кобилянський. Керівник проекту  "барбершоп Фрізор".

В університетські часи, вже мав декілька реалізованих вдало, або не дуже проектів. Конкретніше в медіа сфері, торгівлі, навіть свого роду швейне виробництво було, останнє не вдало). На останньому курсі Університету, став перукарем (читайте барбером). В цьому напрямку розвиваюсь останні три роки. 3. Тепер, я вже мабуть більше підприємець, аніж перукар. В 2019 році в Тернополі реалізував чоловічу перукарню, "барбершоп Фрізор", яким успішно керую майже 2 роки. Зараз запускаю з партнером проект в сфері ресторанного бізнесу. 4. Буду відвертим, спочатку кар’єри університетський досвід не сильно пригодився мені. Але є й плюси - я покращив навички комунікації, навчився краще формувати свої думки і доносити їх до інших. Було декілька викладачів, які були справді цікавими людьми і їх досвід в якісь мірі посприяв формуванню мене, як особистості. Теперішнім студентам, можу побажати тільки залишатися голодними інформаційно, прагнути до всього нового. Не просиджувати університетські роки просто так, а старатись стати справжніми професіоналами в своїй сфері. Бо тільки такі люди в наші країні будуть актуальними, а відповідно претендуватимуть на високий рівень життя. І не боятися. Бо дорога відкривається під ногами того, хто йде.

 

 

Юрчишин ААнна Юрчишин - адміністратор готелю,  Івано-Франківськ.

Працюю в готелі ще зі студентських років.  Професійні досягнення :

- проводила навчання для 5 нових працівників на посаду «адміністратор».

- ефективно залагоджувала різні конфліктні ситуації між клієнтами та готелем (наприклад, коли бронювання «губилось»/ гості прибували не в той день, не в той місяць , а вільних номерів не було/ прорвало трубу в номері, не працював котел , не було гарячої води, світла ітд).

- організувала електронну систему документообігу на підприємстві

- знайшла 3 нових постачальників товарів для організації роботи готелю (розхідні матеріали , готельна косметика, інвентар)

- уклала більше 20 договорів із підприємствами, котрі займаються організацією подорожей для корпорацій (обрій інк, БіТско тревел, Елегант Тревл та інші)

- організовувала розміщення суддів з Української федерації Волейболу (2017 рік)

 - організувала розміщення групи наглядачів на виборах від ОБСЄ

- приймала відомих гостей , зірок естради

Особисті досягнння :

- навчилась краще керувати роботою підлеглих, стала більш організованою, мульти-задачною.

- розвинула лідерські здібності

- зрозуміла як визначити очікування гостя , та не розчарувати його при наданні послуг

- навчилась бути гнучкою в роботі, підлаштовуватись під обставини та інше.

- найголовніше досягннння - навчилась абстрагуватись від різних проблем та конфліктів, які не залежали від мене та моїх професійних навичок ( наприклад , скандал бо таксі не приїхало/ конфлікт , бо рейс скасували- а вільних номерів немає/ зневажливого ставлення, матюків, ітд).

 Університетський досвід :

- в першу чергу , це навики самопрезентаціі, публічних виступів, грамотного викладу своєї думки, конфліктологія, менеджмент готельного господарства, організація туристичних послуг. Багато інформації вивчала згодом, наприклад розрахунок об’єму роботи для покоївок, бо в реальності дуже відрізняється від загально- прийнятих стандартів). – пригодилися знання з сертифікації та стандартизації ( мабуть 85% клієнтів не знають , що сертифікація на зірковість не обов`язкова, не розуміють, що номери однієї категорії не обов`язково мають бути повністю одинаковими, не знають що норма температури в номері від 18 до 23 градусів ( хочуть, щоб зимою будо 28 градусів в номері) і т.д. - навички ексель, ворд, роботи з базами даних. Наприклад, вчила своїх колег , котрі працюють тут більше 10 років , користуватись різними функціями бази даних клієнтів , про котрі вони навіть не знали ( наприклад автоматизоване бюро знахідок, табелювання). - бухгалтерський облік (звісно, я не веду бухгалтерію, але поняття касової дисципліни, як формуються рахунки , чому їх не можна викидати 3 роки ітд). Взагалі, всі знання були потрібні . Ніколи не знаєш, що саме тобі пригодиться завтра ...

Хочу побажати студентам терпіння , наснаги , нових творчих звершень і бути гнучкими до обставин. Добре вивчити щось одне і знати свою справу , але як бачимо в нашому мінливому світі цього недостатньо. Весь час потрібно вчитись чомусь новому , міняється світ - і його вимоги до нас теж.

 

 

Руда О.Оля Руда Керівник туристичної агенції «Go tour”.

Після закінчення університету ще закінчувала Державний університет внутрішніх справ у Львові і магістратуру в Прикарпатському. Паралельно працювала в турагенції «Ніколас тур». В перший же день на роботі продала тур в Грецію, про який не знала абсолютно нічого😁, але якось викрутилась 😁😉. Згодом пішла працювати в іншу тур агенцію, у мене від початку була ціль здобути досвід. В лютому 2016 р. я звільнилась і відкрила власну турагенцію «Go tour”. І от уже 6 рік там і працюю. У планах було відкрити ще один офіс в 2020 році, але коронавірус вніс корективи. Маю надію реалізувати це в цьому році. 3. Відкрила власну туристичну агенцію «Go tour”, вийшла заміж, народила донечку, якій зараз 1.10, проте жодного дня не була в декреті😉😁. 4. З університетського досвіду пригодилось: бути активним, гнучким, йти до своєї мрії, не нехтувати предметами професійного спрямування.

Побажати студентам можу. 1. Ставити перед собою цілі і максимально йти до них. 2. Не боятись ризикувати. 3. Бути впевненими. 4. Старатись викладатись на повну в тій справі, за яку беретесь ( навчання, робота, хоббі, сім‘я). 5. Не жаліти себе навіть коли дуже важко. Це завжди винагороджується.

 

 

Копачинська Я.Яна Копачинська - директорка-власниця туристичної агенції «De Luxe Tour»

Після закінчення університету працювала у різних агенціях міста та набиралася досвіду. Всі малі перемоги та навіть невдачі зміцнювали впевненість у тому, що туризм – це моє та що вчитися в ІФНТУНГ на туризмі було правильне, хоча і доволі спонтанне рішення. Згодом створила власну агенцію та почала «свою» туристичну історію. Зараз маю хороший колектив (в тому числі і з випускників ІФНТУНГ), вдячних постійних клієнтів, з колегами розробляємо власні маркетингові рішення для розширення географії надання послуг. Цьогоріч також була зареєстрована наша торгова марка «De Luxe Tour». Незважаючи на пандемію, впевнено нарощуємо обсяги надання послуг та оптимістично дивимося у майбутнє. У планах - розширення діяльності, маємо налагоджені тісні ділові зв’язки з готельними мережами Єгипту та Туреччини. Хотіли би також спрямувати свою увагу га внутрішній туризм. Не покидаємо зв'язків з рідною «альма матер»: проводимо спільні заняття зі студентами, працюємо як стейкхолдери освітньої програми «Туризм». З університетських років пригодилися здатності захищати себе, відстоювати свою думку, знання професійних дисциплін, яким на жаль, не завжди ми надавали значення.

Хочеться побажати теперішнім студентам: визначте свої цілі та йдіть за ними, вивчайте іноземні мови, а англійську – особливо ретельно. Потрібно бути готовим вчитися протягом життя, бо сучасний світ вимагає постійного удосконалення. Накопичуйте успіх. Фокусуйтеся на докладених зусиллях, помічайте результати, і не лише в кінці, але і "по дорозі". Усвідомлюйте якомога частіше, що відбувається в цю мить. Це єдина можливість бути щасливим. Ризикуйте. Виходьте за межі можливого щодня. Займайтесь улюбленою справою. Життя тече швидко, є сенс вкладати сили в те, що важливо. Робіть світ кращим. Замість "Чому я? Чому вони? Коли ж він?" питайте: "Що я можу зробити, щоб..?" І робіть те, що залежить від Вас, - тоді світ сане кращим. 

 

Романенчук Віталій

 

Романенчук Віталій. Працівник Служби Контролю ТК «Буковель».

   Працюю на туристичному комплексі ще з першого курсу. Кожен робочий рік по своєму давав свої плоди і досвід. Туристична спеціальність у роботі допомагала мені швидше орієнтуватись і адаптуватись у різних робочих ситуаціях. Працюючи на туристичному комплексі, ти починаєш бачити внутрішнє життя туризму , і туристичного бізнесу . Розумієш як задовольнити потреби , забезпечити комфортний відпочинок, і зробити так щоб турист повернувся знову. Туризм це дійсно  - спеціальність  можливостей

   Побажаю студентам успіхів у всіх починань, бажаю щоб ви не боялись поразок, адже кожна невдача робить вас сильнішими , піднімайтесь і ідіть, прагніть бути успішною людиною , а не цінною. Вивчайте іноземну мову, адже у нашій туристичній галузі без неї ніяк.

 

 

 

Плугатор Оксана

 

Оксана Плугатор- супервайзер (завідувач готельного поверху)  департаменту  Housekeeping у готелі Radisson Blu Resort Bukovel

Завдяки навчанню на кафедрі Туризму дізналася про проходження практики у готелі Radisson Blu Resort Bukovel, де отримала ще більше навичок та досвіду у сфері готельного господарства. Зараз маю змогу тут працювати та розвивати кар'єру у готельній галузі.

Майбутнім студентам побажаю проходити практику на  об'єктах туристичної галузі, оскільки це потрібний досвід та можливий початок успішної туристичної кар'єри, а ще - це  можливість  під час проходження практики непогано підзаробити як для студента.

 

 

 

 

 

 

Климчук Ігор

Климчук Ігор. Адміністратор готелю «Нива», аспірант-еколог, трішки графічний дизайнер.

Навчання в університеті, звісно, що дало розуміння про туризм і професійні навички. Але більше допомогло покращити soft skills, а саме: комунікабельність, загальний розвиток, стресостійкість і тд.

Ще під час навчання в університеті на магістратурі знав, що хочу поєднати життя з наукою і продовжити навчання в аспірантурі. Оскільки в університеті не було аспірантури з туризму, то обрав дотичну спецільність «Екологія». Гадаю, переломний момент такого вибору відбувся, коли почав гуглити інформацію за допомогою наукових статтей і частіше використовувати Google Scholar замість звичного пошуку Google. (Якщо інформації по вашому запиту немає в пошуку — задайте його з наукової точки зору і пошукайте серед наукових публікацій).

Адміністратором готелю «Нива» влаштувався для проходження літньої практики і понеслося: вже приблизно 5 років стажу на цій посаді. Для майбутніх студентів скажу, що робота адміністратором в готелі може бути як магазин електроніки з фільму «Не займайте Зохана»: хто влаштовується тимчасово, то працює дуже довго.

Також працював графічним дизайнером в «Лідер друк» і скажу, що навчання на туризмі дало деякі ази знання графічних редакторів, що було приємною і неочікуванно від туризму.

Майбутнім студентам побажаю слідувати за мріями і скільки б часу не займало навчання, завжди знаходити час на улюблене хобі чи мрію.