Домівка української душі
16 травня 2024 року ІФНТУНГ в особливий спосіб відзначив Всесвітній день вишиванки: в його головному корпусі кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку представила громадськості новостворену навчально-наукову лабораторію музеєзнавства та етнографії Прикарпаття.
З’явилася вона в стінах ІФНТУНГ не випадково, а відповідно до стратегії розвитку освітньо-наукової екосистеми університету – задля всебічного професійного, інтелектуального й творчого формування особистості, її національної свідомості, активної життєвої позиції на засадах духовних надбань українського народу.
Діяльність лабораторії буде зосереджена на навчально-виховній роботі, спрямованій на підвищення якості підготовки фахівців з туризму, поглиблення знань студентів у царині історії, етнографії, на вихованні свідомих патріотів України, а також на науковій діяльності. Зокрема, йдеться про дослідження історії та особливостей культури й побуту етнографічних регіонів Прикарпаття з метою подальшого використання в практичній роботі фахівців туристичної галузі; у фондовій роботі, зосередженій на формуванні й поповненні фондів музею, збереженні музейних експонатів та створенні умов для їх використання; а також експозиційно-виставковій, яка полягає в науково організованій та естетично оформленій демонстрації музейних експонатів.
Звісно, основним напрямком роботи лабораторії стане організація навчальної бази для професійно-практичної підготовки студентів спеціальності 242 «Туризм і рекреація» в ІФНТУНГ; практичні заняття з низки дисциплін; навчальна та виробничі практики студентів спеціальності «Туризм і рекреація» й інших спеціальностей університету; науково-пошукова робота науково-педагогічних працівників та студентів університету; студентська гурткова робота; проведення на основі постійно діючої експозиції семінарів, конференцій, зустрічей, екскурсій, майстер-класів і виховних заходів.
Перші відвідувачі лабораторії вже оцінили зусилля організаторів експозиції, в якій зібрано старовинні ужиткові речі мешканців краю, багату колекцію вишиванок.
Завідувачка кафедри туризму, рекреації та регіонального розвитку Ярослава КОРОБЕЙНИКОВА, склала особливу подяку колегам, які активно долучилася до створення лабораторії - Софії КАЧАЛІ, Тетяні ТОПОЛЬНИЦЬКІЙ, Руслану ДАНИЛЕЙЧИКУ, Наталії СЕМЧУК, Христині ОЛІЙНИК; згадала імена працівників, котрі свого часу закладали підвалини лабораторії – це Антоніна НЕВЕНЧЕНКО і ГАЛИНА ДОВГОПОЛА. І, звісно, реалізація проєкту була би неможлива без потужної підтримки ректорату ІФНТУНГ та дирекції Інституту, без співпраці зі стейкхолдерами.
Організатори лабораторії високо цінують внесок у її створення всіх, хто пожертвував для етнографічної збірки сімейні речі, які стали сьогодні виставковими експонатами, і звертаються до всіх небайдужих із проханням долучатися до подальшого розширення колекції: кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку рада буде прийняти в дар старожитності з різних етнографічних регіонів Прикарпаття (звертатися в к.5407).
КОЛЕКЦІЇ ЛАБОРАТОРІЇ:
2. Одяг
3. Кераміка
5. Фотографії
6. Скульптура
7. Писанки
8. Прикраси
10. Друковані вироби
11. Іграшки
12. Інше