Матеріально-технічне забезпечення

Сучасне інформаційне суспільство ставить перед навчальним процесом в університеті ряд завдань з підготовки фахівців з автоматизації котрі могли б критично мислити, уміли побачити і долати  непередбачувані проблеми, що виникають у реальному житті, шляхом використання сучасних технологій та вмінь працювати з інформацією, самостійно підвищувати  свій інтелект.

Сьогодні в освіті широко впроваджують технології навчання з використанням інформаційних систем та сучасних засобів комунікації. Основою для впровадження сучасних технологій навчання є розгалужена інформаційна мережа, яка охоплює всі аспекти навчального процесу та функціонування кафедри. Структура інформаційної системи кафедри АКІТ приведена на рисунку 1.

кафедра

Рисунок 1 – Структура інформаційної системи кафедри АКІТ

Детальна інформація про лабораторії

1404 – лабораторія "Технічні засоби автоматизації" і "Мікроконтролери" 1408 – лабораторія автоматизації технологічних процесів
1407 – комп’ютерний клас 1409 – лабораторія "EMERSON"
1410 – лабораторія "Програмовані логічні контролери"

Всі лабораторії та навчальні аудиторії кафедри під’єднані до загальної  інформаційної мережі, яка є розгалуженням корпоративної мережі університету. Дротові лінії Ethernet через відповідні комутатори  об’єднують комп’ютерне обладнання  навчальних лабораторій і робочих місць викладачів та персоналу кафедри. Уся площа кафедри охоплена бездротовою WI-FI мережею, що дозволяє під’єднуватись до Ethernet через мобільні засоби комунікації (телефони, планшети, ноутбуки).

Дана структура інформаційної системи дозволяє створити апаратну основу інформатизації навчального процесу. Важливою частиною інформаційних технологій є оптимізоване програмне забезпечення (ПЗ) системи. Слід розрізняти базове та спеціалізоване ПЗ. Мінімальний базовий набір включає - операційну оболонку Windows, пакет Microsoft Offiсе, утиліти для роботи з різними текстовими форматами, мережеві браузери тощо. Спеціальне ПЗ орієнтоване на специфіку підготовки фахівців з  автоматизації та комп’ютерно-інтегрованого управління. Найважливішими програмними продуктами є:

- IDE системи розробки та моделювання систем на однокристальних мікроконтролерах (IDEArduino, Proteus);

- Пакет моделювання елементів та систем пневмоавтоматики (FluidSimFesto);

- Загальний інженерний  пакет математичної обробки результатів досліджень та моделювання (Mathcad);

- Потужний пакет математичного моделювання традиційних АСК та систем з технологіями штучного інтелекту (Matlab-Simulink);

- Пакети програмування промислових контролерів (Альфа, RSLogic тощо);

- SCADA-пакети програмування робочих станцій систем керування.

Наявність інформаційної мережі лабораторій та кафедри, автоматизованих стендів та керованих об’єктів дозволяє реалізувати WEB-технології дистанційного навчання на реальному лабораторному обладнанні, що суттєво покращує практичну підготовку фахівців з автоматизації.