ФЕДОРОВИЧ Ярослав Теодорович

Федорович Я. Т.
Alma mater

Івано-Франківський інститут нафти і газу

Спеціальність

Машини та обладнання нафтових і газових промислів

Кваліфікаційний рівень

Спеціаліст

Науковий ступінь

Кандидат технічних наук

Вчене звання

Доцент

Місце роботи, посада

Завідувач кафедри нафтогазових машин та обладнання

Державні нагороди

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Загальна інформація

     Народився в селі Підмихайля Калуського району Івано-Франківської області.  Шкільну освіту здобув навчаючись у рідній Підмихайлівській середній школі, після закінчення якої, в 1966 році, працює спочатку токарем на Калуському заводі комунального устаткування, а згодом оператором газорозподільчої станції в місті Калуші, де проходить свій перший трудовий гарт.

     У прагненні до поглиблення знань в 1967 році вступає у Івано-Франківський інститут нафти і газу на механічний факультет.  Тут поєднує навчання із студентською науково-дослідною роботою. Приймає участь в студентських науково-технічних конференціях ІФІНГ та нафтових вузів СРСР. Успішно захищає диплом у 1972 році. З грудня 1972 року обіймає посаду асистента кафедри нафтового обладнання. В 1995 році захищає кандидатську дисертацію. З цього ж року обіймає посаду доцента кафедри нафтогазового обладнання ІФНТУНГ. Педагогічну роботу успішно суміщає з науковою діяльністю, За період своєї науково-педагогічної діяльності опублікував понад 150 друкованих праць. Є співавтором монографії «Продовження ресурсу трубопровідного транспорту України». У творчому доробку 10 винаходів. Федорович Я.Т. приймає участь в міжнародних конференціях, виставках народного господарства  колишнього СРСР та України, за що нагороджений дипломом та двома бронзовими медалями, почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, грамотами галузевих підприємств та дипломами різних інстанцій. Федорович Я.Т. – відмінник освіти. В 2013 році  присуджена  Державна премія України в галузі науки і техніки.

​​​​​​​

 

Навчальна робота

1. Машини та обладнання для видобутку нафти і газу

2. Нафтогазопромислові машини і комплекси

​​​​​​​

Наукова діяльність

     Тема дисертації «Оцінка роботоздатності та способи підвищення довговічності насосних штанг з врахуванням корозійної тріщиностійкості» - захист 1995 рік. Напрями наукової роботи  - підвищення довговічності нафтогазопромислового обладнання, оцінка працездатності деталей нафтопромислового обладнання з врахуванням їх корозійної тріщиностійкості, забезпечення ефективного протикорозійного захисту промислових та  магістральних газонафтопроводів, резервуарів.

     Патенти:

1. Спосіб захисту підземних нафтогазопроводів від корозії, Патент на винахід UA №82775

2. Спосіб ремонту стальних трубопроводів. Патент на винахід UA №84769

3 Спосіб протикорозійного захисту підземних нафтогазопроводів, прокладених в болотних, замулених грунтах, які містять сульфатредукуючі бактерії. Патент на винахід UA №89709

​​​​​​​

Вибрані публікації

Машини та обладнання для видобутку  нафти і газу навч. посіб. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2015. 344 с.

Контакти